کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مجازات زندان در انتظار فروشندگان آثار تقلبی مشهور

5 آبان 1400 ساعت 10:00 | کد مطلب:37709

پلیس اسپانیا گروهی از افراد را به جرم فروش آنلاین آثار تقلبی هنرمندان مشهوری همچون «گویا» دستگیر کرد.


اسکان نیوز: پلیس اسپانیا گروهی که به صورت آنلاین آثار هنری تقلبی هنرمندان نامداری همچون «فرانسیسکو گویا» و «نیکلاس فالکو» را به فروش می‌رسانند را شناسایی کرد و در پی آن شش نفر دستگیر و زندانی شدند.

تحقیقات درباره این گروه توسط بخش میراث پلیس والنسیا زمانی آغاز شد که تردیدها درباره اصالت تابلو نقاشی «نیایش سه مرد دانا» اثر «فالکو» افزایش یافت. این نقاشی که به قیمت ۱۸هزار یورو خریداری شده بود، به قیمت ۴۵هزار یورو دوباره به فروش رسیده بود.

این نقاشی که به عنوان یک اثر اصل قرن شانزدهمی فروخته شده بود به عنوان یک اثر تقلبی شناسایی شد و در نهایت پلیس به گروهی از جاعلان آثار هنری که قصد داشتند بیش از ۳۰ اثر هنری را به صورت آنلاین به فروش برسانند دست پیدا کرد. ماموران پلیس در مجموع ۲۷ اثر را کشف کردند که ارزش کلی آن‌ها برای فروش به ۱.۲ میلیون یورو می‌رسید. در بین این آثار یک نقاشی که قرار بود به عنوان یکی از تابلوهای نقاشی «گویا» به فروش برسد، به قیمت ۹۰۰ هزار یورو به فروش گذاشته شده بود.

از هفت نفر از اعضای این گروه که همگی به کلاهبرداری متهم شده بودند، سه نفر به ۱۰ ماه زندان، سه نفر به سه ماه زندان و یک نفر نیز تبرئه شد.

 گاردین نوشت،در ماه مارس نیز پلیس اسپانیا سه نقاشی تقلبی منسوب به «گویا»، «مادیلیانی» و «ال گرکو» که به ارزش کلی ۱۲.۵ میلیون یورو برای فروش گذاشته شده بودند را توقیف کرد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/37709/مجازات-زندان-انتظار-فروشندگان-آثار-تقلبی-مشهور

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com