بازدید صدها هزار نفر از «اکسپو دبی»

چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱ | کد مطلب: ۳۷۵۸۹
بازدید صدها هزار نفر از «اکسپو دبی»
نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ که مدتی است فعالیت خود را در امارات متحده عربی آغاز کرده از زمان آغاز تاکنون صدها هزار بازدید به ثبت رسانده است.
اسکان نيوز: «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» از یکم اکتبر تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار بازدید به ثبت رسانده است.

اکسپو دبی با حضور غرفه‌های کشورهای مختلف از یکم اکتبر آغاز به کار کرده و از آن زمان تا هفدهم اکتبر  ۷۷۱,۴۷۷ بلیت بازدید از این نمایشگاه به ثبت رسیده است. آمار بازدید از اکسپو در طول یک هفته با ۱۲ درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

این آمار تمامی دارندگان بلیت‌های فیزیکی را شامل می‌شود اما اعضا هیات نمایندگان و مهمانان شرکت‌کنندگان بین‌المللی و کارکنان اکسپو شامل این آمار نمی‌شوند.

 به گفته معاون ارتباطات اکسپو، بیش از ۱۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندکان دو بار و بیش از ۳۵هزار نفر بیش از سه بار از این مکان بازدید کرده‌اند. از زمان آغاز اکسپو بازدیدکنندگانی از ۱۸۱ کشور از این مکان بازدید کرده‌اند.

شمار بازدیدکنندگان مجازی نیز از یکم اکتبر تاکنون به ۹.۳ میلیون نفر رسیده است. در روز نخست فعالیت اکسپو بیش از ۵۳ هزار نفر از این مکان بازدید کردند. انتظار می‌رود با فرارسیدن هفته سوم شمار بازدیدکنندگان نیز با حضور دانش‌آموزان افزایش پیدا کند.

مسئولان اکسپو هفته گذشته اعلام کردند بلیت رایگان در اختیار افراد زیر ۱۸ سال، ۶۰ ساله و بالاتر، افراد کم‌توان، خانه‌دارها، رانندگان تاکسی‌ و کارکنان بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.

 نشنال نوشت، این رویداد تا ۳۱ مارس سال  ۲۰۲۲  یعنی به مدت شش ماه با حضور بیش از ۱۹۰ کشور از جمله ایران ادامه خواهد داشت. ایران امسال با روایتی از شهرزاد قصه‌گو و با شعار «ایران؛ تمدن کهن و استوار تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها» در اکسپو دبی حضور دارد.