نمایشگاه صنایع دستی؛ شاید وقتی دیگر

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱ | کد مطلب: ۳۷۴۴۱
عکس تزیینی است
عکس تزیینی است
از همان زمان (حدود دو ماه و نیم قبل) که مدیرکل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌ دستی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اعلام کرد که قصد برگزاری سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی را دارند، یک امای بزرگ به نام کرونا پیش‌روی این خبر قرار داشت. حالا معاون صنایع‌دستی کشور با اعلام لغو این تصمیم، برگزاری نمایشگاه را به «بعد از حذف محدودیت‌های کرونایی و واکسیناسیون عمومی» موکول می داند.
اسکان نيوز: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ابتدا قرار بود سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی همزمان با برگزاری بیست‌ونهمین نمایشگاه فرش دستباف، از یکم الی هفتم شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین­‌المللی تهران برگزار شود اما این تاریخ به تعویق افتاد تا سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در تاریخی جدید به ۲۷ تا ۳۰ مهر ۱۴۰۰ موکول شود. اما در نهایت این تاریخ هم عملی نشد تا پویا محمودیان اعلام کند که با هدف برگزاری هرچه باشکوه‌تر نمایشگاه و سلامت هنرمندان زمان برگزاری آن به بعد از حذف محدودیت‌های کرونایی و واکسیناسیون عمومی موکول شد.

نمایشگاه‌های ملی صنایع‌دستی قبلا ۱۰ ژوئن برابر با ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شد اما در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، این نمایشگاه‌ها برگزار نشد و البته جزو یکی از مطالبات اصلی همه هنرمندان برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی با همان کیفیت قبل از شیوع کرونا بوده است.

ایسنا نوشت، با این همه معاون صنایع‌دستی کشور نویده داده است که با تاکید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این نمایشگاه در اولین و مناسبت‌ترین زمان با استاندارد و کیفیت‌ قابل ملاحظه و با اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب برگزار شود.