کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انجام اقداماتی برای حل مشکل نشت آب در سازه‌های آبی شوشتر

21 مهر 1400 ساعت 10:04 | کد مطلب:37440

معاون عمرانی استاندار خوزستان از انجام اقدامات کوتاه‌مدت برای جلوگیری از نشت آب در سازه‌های آبی شوشتر خبرداد.


اسکان نیوز: فاضل عبیات، معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: مشکلات نشت آب سازه‌های آبی شوشتر در این نشست توسط مهندسان مشاور و کارفرمای سازمان آب و برق خوزستان بررسی شد.

وی با اشاره به این‌که مطالعات برای حل مشکلات سازه‌های آبی شوشتر تا پایان آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد، افزود: مقرر شده که در سطح ملی و با برگزاری جلسه‌ای با وزارت نیرو، وزارت کشور و وزارت میراث فرهنگی تکلیف مسئولیت‌ها و توضیح وظایف در قبال سازه‌های آبی شوشتر به‌طور کامل مشخص شود.

معاون عمرانی استاندار خوزستان، زمان برگزاری این جلسه را دو هفته آینده اعلام کرد و گفت: برای مشکلات سازه‌های آبی شوشتر اقدامات کوتاه‌مدتی برای پیشگیری از هرگونه حادثه‌ای انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که اقدامات کوتاه‌مدت و اضطراری توسط مهندسان مشاور مشخص و به‌صورت فوری انجام می‌شوند، افزود: تا پایان مهرماه سال جاری همه شبکه‌های آب موجود در منطقه به وسعت حدود ۹۰ کیلومترمربع نشت‌یابی می‌شود تا اگر نقاط نشتی در این منطقه وجود دارد، رفع خواهد شد.

مهر نوشت، معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: بخشی از خانه‌هایی که در منطقه وجود دارند، ناپایدار هستند که با دستورات لازم جابه‌جایی آن‌ها صورت می‌گیرد چون باعث تثبیت دیواره غربی این سازه و محافظت از سازه‌های آبی خواهد شد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/37440/انجام-اقداماتی-حل-مشکل-نشت-آب-سازه-های-آبی-شوشتر

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com