بخشی از پل تاریخی «کوچه» کنگاور تخریب شد

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶ | کد مطلب: ۳۷۳۹۶
بخشی از پل تاریخی «کوچه» کنگاور تخریب شد
پل تاریخی «کوچه» واقع در شهرستان کنگاور اثری متعلق به دوره صفویان است که بر روی رودخانه خروشان خرم رود بنا شده و از سالهای دور محل تردد مردم روستایی با همین نام بوده است.
اسکان نيوز:  طی سال‌های گذشته به دلایل مختلفی از جمله تردد وسائط نقلیه سنگین و سبک آسیب‌هایی به این پل وارد شد، اما با اقدامات میراث فرهنگی استان این آسیب‌ها مرمت شد.

علی‌رغم این‌که سال گذشته عملیات مرمتی روی این پل صورت گرفت، اما در ماه‌های گذشته دوباره بخش‌هایی از این پل تاریخی دچار آسیب شده است.

در این رابطه معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تایید آسیب دیدگی بخشی از این پل، اظهارکرد: زمانی این پل دچار خسارت شد که اعتبارات استانی را برای پروژه‌هایمان بسته بودیم.

کیومرث اعظمی ادامه داد: در نهایت از محل اعتبارات ملی مرمت بناها و آثار تاریخی درخواست اعتبار برای مرمت این بنا و چند پروژه دیگر دادیم که مورد موافقت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: به محض تخصیص این اعتبار، اقدامات لازم را برای مرمت این پل انجام خواهیم داد.

معاون میراث فرهنگی استان با بیان این‌که هرساله اعتباراتی برای مرمت پل های تاریخی کرمانشاه از جمله پل تاریخی کوچه تخصیص پیدا می کند، گفت: این پل را سال گذشته مرمت کردیم، اما در ماه های گذشته متاسفانه دوباره آسیب هایی دیده است.

وی از تردد وسائط نقلیه سنگین و سبک به عنوان مهمترین معضل و عامل اصلی آسیب دیدگی پل تاریخی کوچه یاد کرد و گفت: پل کوچه یک پل تاریخی است که برای تردد وسائط نقلیه طراحی و ساخته نشده و این ترددها به آن آسیب می زند.

ایسنا نوشت، اعظمی ادامه داد: تاکنون مکاتبات و مذاکراتی را با اداره کل راهداری استان داشته‌ایم تا با احداث یک پل دیگر در پایین دست یا بالا دست پل، ترددهایی که روی آن می‌شود برداشته شود، اما متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.