کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بخش‌هایی از قلعه تاریخی محمدآباد دهناش کوهرنگ در اثر زلزله تخریب شد

12 مهر 1400 ساعت 15:36 | کد مطلب:37312

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی چهارمحال و بختیاری گفت: بخش‌هایی از قلعه تاریخی مشهدی محمد روستای محمدآباد دهناش بخش بازفت شهرستان کوهرنگ به‌علت وقوع زمین‌لرزه تخریب شد.


اسکان نیوز: مهرداد جوادی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر تأکید کرد: پس از وقوع زلزله ۵,۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۶ و ۹ دقیقه امروز در شهرستان کوهرنگ، بخش‌هایی از قلعه تاریخی مشهدی محمد روستای محمدآباد دهناش بازفت شامل قسمت در ورودی قلعه و دیوارهای بخش جنوبی، شرقی و غربی ریزش کرده است.

وی افزود: این قلعه تاریخی ۱۶ اتاق دارد و سه خانوار در آن سکونت دارند که خوشبختانه خسارت جانی به هیچ‌کدام از اهالی و ساکنان آن وارد نشده و بقیه قسمت‌های قلعه سالم است.

جوادی تصریح کرد: براساس برآورد اولیه از سوی کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری حداقل ۸میلیارد ریال خسارت به قسمت درب ورودی قلعه و دیوارهای بخش جنوبی، شرقی و غربی که ریزش کرده وارد شده است.

به‌گزارش  روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی چهارمحال و بختیاری،  او یادآور شد: گزارش کارشناسی برآورد این میزان خسارت به وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اعلام می‌شود تا بتوان نسبت به جذب اعتبار برای جبران خسارت‌ها و مرمت این قلعه تاریخی اقدام کرد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/37312/بخش-هایی-قلعه-تاریخی-محمدآباد-دهناش-کوهرنگ-اثر-زلزله-تخریب

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com