کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هفته گردشگری در قشم با ۲ هفته تأخیر برگزار می‌شود

7 مهر 1400 ساعت 13:48 | کد مطلب:37211

هفته گردشگری در جزیره قشم با دو هفته تأخیر برگزار می‌شود.


اسکان نیوز:  ۲۷ سپتامبر همزمان با پنجم مهرماه در تقویم جهانی، روز گردشگری نام گرفته که در ایران معمولا به مدت یک هفته گرامی داشته می‌شود. امسال این مناسبت با اربعین همزمان شد. مهدی زارعی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به این همزمانی گفت: با توجه به تقارن هفته گردشگری با اربعین و مناسبت‌های عزاداری دهه آخر ماه صفر در تصمیمی سراسری، مقرر شد برنامه‌های مرتبط با هفته گردشگری از روز ۱۷ مهرماه و همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول به اجرا درآید.

او بیان کرد: روز جهانی گردشگری امسال پس از حدود دو سال وقفه و رکود در صنعت گردشگری جهان، در حالی از راه رسید که نشانه‌های خروج از این بحران بزرگ را با گسترش واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل‌ها می‌توان مشاهده کرد. امید به آینده روشن همسو با کم‌اثر شدن سویه‌های جدید ویروس کرونا، موجب تقویت روحیه و افزایش انگیزه دست‌اندرکاران و فعالان صنعت گردشگری برای آغازی دوباره و سازنده شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای آماده‌سازی تمام نقاط جزیره و استقبال از گردشگران، اظهار کرد: اجرا طرح روستا پاک در جزیره قشم یکی از اهداف زیربنایی این سازمان برای ورود به دوران استقبال از گردشگران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که با همکاری مستمر و سازنده همه شاغلان این صنعت در جزیره زیبا قشم به وقوع خواهد پیوست.

ایسنا نوشت، زارعی افزود: با همفکری و همکاری تمام بخش‌های سازمان منطقه آزاد قشم، بخش خصوصی و فعالان حوزه گردشگری، می‌توان برای جبران خسارت ناشی از بحران شیوع کرونا بر این صنعت و رونق اقتصاد گردشگری در جزیره برنامه‌ریزی کرد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/37211/هفته-گردشگری-قشم-۲-تأخیر-برگزار-می-شود

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com