تاريخ‌سازی تيم ملی فوتبال زنان با پيروزی مقابل اردن

اولین صعود تیم ملی فوتبال زنان ایران به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا

يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۵ | کد مطلب: ۳۷۱۵۷
اولین صعود تیم ملی فوتبال زنان ایران به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا
تیم ملی فوتبال زنان ایران در آخرین دیدار خود از گروه G مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا، مقابل اردن به میدان رفت و در ضربات پنالتی به پیروزی رسید. با این نتیجه ملی‌پوشان برای اولین‌بار به مرحله نهایی جام ملت‌ها صعود کردند.
تیم ملی فوتبال زنان ایران روز شنبه سوم مهر در دیدار سوم گروه جی مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ هند در ورزشگاه بنیادکار تاشکند مقابل تیم ملی زنان اردن قرار گرفت.

هر دو تیم در اولین بازی خود موفق شده بودند با نتیجه مشابه پنج بر صفر تیم ملی بنگلاش را شکست دهند. به این ترتیب پیروزی هر کدام از تیم‌ها در مسابقه روبرو موجب صعود به دور بعدی می‌شد.

دو تیم در طول ۹۰ دقیقه نتوانستند گلی به ثمر برسانند. بر اساس مقرارت این رقابت‌ها در صورت برابر بودن امتیاز و تفاضل گل و دیگر نتایج در جدول، برنده و تیم صعود کننده را ضربات پنالتی مشخص می‌کرد.

در ضربات پنالتی بهناز طاهرخانی، فاطمه عادلی، زهرا قنبری و ثنا صادقی برای ایران موفق به گلزنی شدند. زهره کودایی، دروازبان تیم ملی فوتبال زنان ایران، با عملکردی درخشان موفق به مهار ضربه پنالتی دوم و چهارم تیم اردن شد و به این ترتیب ایران با حساب چهار بر دو به پیروزی رسید.

تیم ملی زنان ایران در حالی برای اولین بار به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد که به علت پوشش رسمی بازیکنانش از سوی جربان‌های تندرو در ایران مورد انتقاد قرار گرفته بود. 

پس از انتشار تصاویر لباس رسمی تیم ملی فوتبال زنان ایران، برخی نمایندگان مجلس و رسانه‌های تندرو با انتقاد شدید از این لباس، خواستار برخورد قانونی با مسئولان مربوطه شده بودند.