آغاز فاز سوم عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌ دستی سمنان

پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲ | کد مطلب: ۳۷۱۱۲
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان از آغاز فاز سوم عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌ دستی سمنان خبر داد.
اسکان نيوز: حمیدرضا دوست‌محمدی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان با اعلام این خبر گفت: در 2 فاز گذشته، عملیات ایجاد فونداسیون و قسمتی از اسکلت سازه‌ای بنا اجرا شده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: محصور کردن کارگاه و تکمیل اسکلت سازه‌ای بنا در فاز جدید اجرایی می‌شود.

او با اشاره به این‌که این بازارچه در ورودی شهر سمنان قرار دارد، گفت: ساختمان بازارچه و فروشگاه صنایع‌دستی سمنان به عنوان یکی از پروژه‌های حوزه اقتصاد مقاومتی در زمینی وسعت پنج هزار متر مربع قرار دارد.

دوست‌محمدی اضافه کرد: این پروژه بر اساس یکی از نیازهای اساسی هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان تعریف شده است و شامل سالن‌های فروش، فضاهای مدیریت ،اداری، نمازخانه و سرویس بهداشتی، انبار به همراه فضاهای پشتیبانی شامل بسته‌بندی و ارسال خواهد بود.

به‌گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ادامه داد: چهار هزار متر مربع از این فضا به صورت فضای باز برای برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و برپایی سازه‌های موقت و سیاه‌چادر عشایری و پارکینگ پیش‌بینی شده است.