خمره ساسانی در مبارکه کشف شد

چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱ | کد مطلب: ۳۷۰۹۸
این تصویر از خمره ساسانی، توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان منتشر شده است.
این تصویر از خمره ساسانی، توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان منتشر شده است.
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان مبارکه از کشف یک خمرۀ سفالی متعلق به دوره ساسانیان توسط حفاران غیرمجاز و ضبط آن توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی خبر داد.
اسکان نيوز: ولی‌الله رهبری، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان مبارکه گفت: روز گذشته طی دریافت گزارشی از دوستداران میراث‌فرهنگی منطقه مبنی بر حفاری غیرمجاز، یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی شهرستان سریعا به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان با همکاری نیروهای انتظامی مبارکه، حفاران غیرمجاز را دستگیر کردند و این مجرمان، به منظور طی مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان مبارکه، افزود: مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان موفق شدند در عملیات دستگیری این حفاران غیرمجاز، یک خمره سفالی که متعلق به دوران ساسانیان بود را کشف و ضبط کنند.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی اصفهان، رهبری تصریح کرد: این خمره سفالی که در گذشته به‌منظور نگهداری آذوقه استفاده می‌شده با همکاری شهرداری مبارکه به محل اداره میراث‌فرهنگی شهرستان منتقل شد و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، طی روزهای آینده، برای مرمت و استحکام بخشی به کارگاه تخصصی مرمت اشیاء اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان تحویل داده می‌شود.