کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حاشیه‌نشینی؛ سکونت ۲۰ درصد جمعیت کشور در حریم تهران تا سال ۱۴۰۴

ایلنا , 29 شهريور 1400 ساعت 12:43 | کد مطلب:37068


مدیر کل حریم شهرداری تهران می‌گوید با ادامه روند کنونی، تا چهار سال آینده ۲۰ درصد از جمعیت کشور در حریم شهر تهران ساکن خواهند شد.

 علیرضا صادقی چنین شرایطی را یک «فاجعه بزرگ» توصیف کرده و گفته «حریم شهر تهران ۴ دهم مساحت کشور را شامل می‌شود و قرار است ۲۰ درصد جمعیت کشور را در خود جای دهد که در چنین شرایطی مشکلات عدیده‌ای را برای پایتخت به همراه خواهد داشت. در حوزه حریم شهرداری تهران مدام کانون‌های جمعیتی جدیدی شکل می‌گیرد. ما باید جلوی این کانون‌های جمعیتی را بگیریم».

 این مقام مسئول همچنین به ساخت‌وساز غیرمجاز نهادهای نظامی و حاکمیتی در حریم شهر تهران اشاره کرده و گفته «برخی از نیروهای نظامی و دستگاه‌های دولتی در داخل پادگان‌ نسبت به تغییر کاربری اراضی اقدام کرده‌اند و به ساخت‌وساز مسکونی مشغول هستند، در حالی که پادگان یک منطقه نظامی با کاربری مشخص نظامی است نه مسکونی».

 علیرضا صادقی خواستار بازدید هوایی مسئولان عالی رتبه دولتی و قضایی از حریم شهر تهران شده تا وقایع را از نزدیک مشاهده کنند.

 بنابر آمارهای رسمی یک‌سوم جمعیت شهرنشینان کشور در مناطق حاشیه شهرها زندگی می‌کنند. (https://s4.uupload.ir/files/img_20210920_085812_974_dj1m.jpg)/ایلنا

eskannews.com
@eskannews_com


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/37068/حاشیه-نشینی-سکونت-۲۰-درصد-جمعیت-کشور-حریم-تهران-سال-۱۴۰۴

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com