رابطه نظام مهندسی با شهرداری‌ها/منفعت شهر را قوانین می‌سازند یا اشخاص؟

يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳ | کد مطلب: ۳۷۰

اسکان نيوز: سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک سازمان غیردولتی و تشکل صنفی با ارگان‌ها و مجموعه‌های بسیاری همچون راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آب، برق، شهرداری و ... ارتباط و همکاری دارد که در این میان، تعامل و همکاری دو طرفه میان سازمان نظام مهندسی ساختمان با شهرداری‌ به دلیل جایگاه و نقش هر دو ارگان در ساخت و ساز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
 منطقه اصفهان، به دلیل وجود قوانین و آیین‌نامه‌های متعدد و متفاوت در حوزه ساخت و ساز گاهی ارتباط دو سویه شهرداری و سازمان نظام مهندسی یک طرفه شده و منافع شهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اکنون این پرسش مطرح ‌است که آشنایی هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی با روند فعالیت‌های مربوط به ساخت و ساز در شهرداری و قوانین مرتبط تا چه اندازه می‌تواند منافع شهر را تامین کند؟
 
در آستانه انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان خبرنگار ایسنا با تعدادی از کارشناسان و اعضای این سازمان در خصوص حفظ منفعت شهر در ساخت و سازها بر اساس قوانین نظام مهندسی به گفت‌وگو پرداخت؛ برخی کارشناسان معتقدند حضور افرادی از بدنه شهرداری که آشنایی کامل با قوانین و مقررات ساخت و ساز و شهرداری دارند می‌تواند منافع شهروندان را تامین کند اما عده‌ای موضعی کاملا متفاوت دارند.
 
نباید تداخل منافع در تعاملات وجود داشته باشد
 
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون این موضوع گفت: نظام مهندسی به دلیل حیطه کاری گسترده باید با تمام ارگان‌های مرتبط با ساخت وساز تعامل داشته باشد که از جمله می‌توان به شهرداری‌ها، مسکن و شهرسازی، جهادکشاورزی، ادارات آب و برق اشاره کرد.
 
عبدالرسول جان نثاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: بهتر است در بدنه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان افرادی وجود داشته باشند که با این ارگان‌ها آشنایی داشته باشند، البته نباید بحث تداخل منافع در این ارتباطات و تعاملات به وجود آید.
 
وی با بیان این‌که آشنایی با ارگان‌های دیگر با تداخل متفاوت است، اضافه کرد: حتما نباید این طور باشد که فرد عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی با ارگان یا ارگان‌هایی کار کرده باشد، بلکه باید آشنا با این ارگان‌ها باشد.
 
رییس کمیسیون شهرسازی، معماری، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان به تعامل شهرداری با نظام مهندسی اشاره کرد و ادامه داد: حتما نباید اعضایی از شهرداری
متاسفانه در سال‌های گذشته افرادی وجود داشتند که لابی بین نظام مهندسی و شهرداری بودند و به جای در نظر گرفتن منافع اعضای نظام مهندسی بیشتر منفعت‌های شخصی خود را در نظر می‌گرفتند.
و یا افراد آشنا با شهرداری در هیات مدیره نظام مهندسی حضور داشته باشند، بلکه اینجا قانون باید حکم فرما باشد.
 
جان نثاری خاطرنشان کرد: در قضیه ثبت مستقیم شب عید نیز، قانون مشکل داشته و متاسفانه تعامل میان شهرداری و نظام مهندسی وجود نداشت. شبهات قانونی کم و بیش وجود دارد، اما زمانی که یک شبهه یا ایراد قانونی مطرح می‌شود، می‌توان این شبهه یا ایراد را در یک فضای تعاملی رفع کرد، به صورتی که منافع شهر و مردم در تصمیمات در نظر گرفته شود.
 
وی با تاکید بر این‌که مشکلات قانونی نباید منجر به دعوا شود، تصریح کرد: در اختلاف میان شهرداری و نظام مهندسی فضای تعاملی وجود نداشته است و موضوعات به سمت و سوی خوبی حرکت نکرد.
 
شناخت مباحث شهرداری چندان ضرورتی ندارد
 
هم‌چنین یک عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان گفت: نباید روند گذشته وجود داشته باشد، متاسفانه در سال‌های گذشته افرادی وجود داشتند که لابی بین نظام مهندسی و شهرداری بودند و به جای در نظر گرفتن منافع اعضای نظام مهندسی بیشتر منفعت‌های شخصی خود را در نظر می‌گرفتند. به عنوان نمونه در زمانی که ارجاع نظارت وجود داشت، حق مهندس حدود 30 درصد پرداخت می‌شد و مابقی به جیب خودشان می‌رفت.
 
طاهری اصل با بیان این‌که سازمان نظام مهندسی متعلق به تمام اعضاست، اظهار کرد: در این سازمان نباید کسی تنها به منفعت شخصی خود بپردازد.
 
وی سازمان نظام مهندسی ساختمان را یک سازمان حرفه‌ای-تخصصی دانست و اضافه کرد: در سازمان نظام مهندسی، نیاز آن چنانی به شناخت مباحث شهرداری نیست. طبق ماده 15 قانون نظام مهندسی ساختمان که به وظایف اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی اشاره می‌کند، نیاز چندانی به مباحث شهرداری وجود ندارد. تنها اعضای هیات مدیره باید با مقررات ملی ساختمان و مباحث جاری سازمان آشنا باشند، سبقه مدیریتی داشته و متعهد به سازمان نظام مهندسی باشند.
 
حضور مدیران شهری در نظام مهندسی مفید است
 
هم‌چنین مدیرعامل شرکت تلاش نقش جهان با بیان این‌که حضور افراد آشنا با شهرداری در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی مغتنم است، اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری‌ها باید در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند و در این صورت است که فعالیت‌هایشان به نتیجه خواهد رسید.
 
فرهاد طاهریون با مفید خواندن حضور مدیران شهری در سازمان نظام مهندسی، افزود: به دلیل این‌که کارکنان شهرداری در ساخت و سازها، دارای تجربه هستند و از ضوابط ساخت و ساز آگاهی دارند، مناسب است که درون هیات مدیره نظام مهندسی حضور داشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: بخشنامه‌ای از طرف وزارتخانه ابلاغ شد که افرادی که دارای سمت اجرایی هستند باید ابتدا استعفا دهند و سپس کاندیدای انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی شوند تا با این کار از تضاد منافع جلوگیری شود.
 
مدیر عامل تلاش نقش جهان به مساله شب عید و ارجاع نظارت شهرداری اشاره
شهرداری در موضوع ساخت و ساز علاوه برای انجام وظایف نظارتی و کنترلی، مطالبات مادی نیز دارد. وقتی یک ارگانی منافع مالی‌اش در میان باشد به سمت منافع مالی خود سوق پیدا می‌کند.
و اضافه کرد: از آنجایی که ممکن است قوانین در برخی موضوعات سکوت کرده باشد، هر کدام از ارگان‌ها به آیین نامه داخلی خود رجوع می‌کند و مساله‌ای که در سال گذشته اتفاق افتاد ناشی از همین قضیه بود. از یک طرف شهرداری به ماده 100 شهرداری‌ها که در مجلس تصویب شده استناد کرد و طبق آن به مهندسان دارای پروانه، نظارت ارجاع داد. از طرف دیگر سازمان نظام مهندسی بر طبق شیوه نامه خود که در هیات وزیران مصوب شده، صحبت‌های دیگری مطرح کرد. این دو با هم تعارضی از لحاظ قانونی پیدا کردند و باعث وقوع مسایلی شد.
 
طاهریون ادامه داد: اگر تعامل بین شهرداری و نظام مهندسی وجود داشته باشد، قطعا فعالیت‌ها بهتر پیش خواهد رفت.
 
ضرورت نبود حضور مدیران شهری در نظام مهندسی
 
هم‌چنین رییس اسبق سازمان نظام مهندسی اصفهان به ضرورت عدم حضور مدیران شهری در سازمان نظام مهندسی اشاره و اظهار کرد: شهرداری از عوامل ساخت و ساز محسوب می‌شود و نباید مدیران آن در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ورود پیدا کنند، چراکه در غیر این صورت تضاد منافع به وجود می‌آید که به نفع شهر نخواهد بود.
 
عسگری با بیان این‌که سازمان نظام مهندسی کنترل کننده است، گفت: شهرداری در موضوع ساخت و ساز علاوه برای انجام وظایف نظارتی و کنترلی، مطالبات مادی نیز دارد. وقتی یک ارگانی منافع مالی‌اش در میان باشد به سمت منافع مالی خود سوق پیدا می‌کند.
 
با تعامل نواقص قانونی رفع می‌شود
 
هم‌چنین یک کارشناس ارشد راه اظهار کرد: یکی از معیارهای انتخاب شخصی به عنوان هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی اشراف کامل او بر قوانین و مقررات جاری در حیطه ساخت و ساز اعم از قانون شهرداری‌ها و سایر قوانین است.
 
ابوالقاسم فلاح با بیان این‌که قوانین برای اجرا وضع شده‌اند، افزود: هرچند بسیاری از قوانین موجود به دلایل گوناگون اجرایی نمی‌شود و در حد قانون در کتاب‌ها باقی می‌ماند، اما التزام افراد در بخش‌های مختلف از جمله مدیریت شهری به اجرای قانون باعث ایجاد فضایی پاک و عاری از هرگونه فساد خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: لابی به این معنا که، بودن یا نبودن شخصی در روند اجرای قانون تاثیرگذار باشد به هیچ وجه خوب نیست. قانون قائم به شخص نیست و نباید باشد، اما تعامل دو مجموعه در چارچوب قانون هم منافع اعضا را تضمین می‌کند و هم در نهایت حقوق شهر و شهروندان تضییع نمی‌شود.
 
این عضو نظام مهندسی ساختمان خاطرنشان کرد: اگر تعامل بین مجموعه‌های مرتبط با ساخت و ساز برقرار باشد نواقص و اشکالاتی هم که در قانون وجود دارد، قابل رفع خواهد بود.
 
حالا باید منتظر ماند تا در انتخابات نظام مهندسی، مهندسان عضو به کدام یک از کاندیداها برای حضور در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی اعتماد خواهند کرد. کاندیداهایی که مرتبط با شهرداری هستند یا کاندیداهایی که حرف‌شان تنها رعایت قانون و آشنایی با مباحث شهری است؟
مرجع: ایسنا