آلودگی هوا با خشک شدن باغ‌های غرب اصفهان شدت یافته

دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵ | کد مطلب: ۳۶۹۳۴
آلودگی هوا با خشک شدن باغ‌های غرب اصفهان شدت یافته
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: تامین عمده هوای پاک اصفهان از طریق درختان غرب اصفهان است که دچار خشکسالی شده‌اند و باید برای تامین آب زاینده‌رود تدبیر اساسی شود.
اسکان نيوز:حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به مشکلات باغ‌های غرب اصفهان و کم‌آبی، اظهار کرد: اگر تدبیر کلان استانی و کشوری پیرامون آلودگی هوا و ریه تنفسی مردم استان اصفهان نشود، این استان غیرقابل سکونت خواهد شد.

وی تأمین عمده هوای پاک اصفهان را از طریق درختان غرب اصفهان دانست و افزود: باغ‌ها و درختان غرب اصفهان در حال خشک شدن است و با پیگیری‌های مکرر دو نوبت آب برای کشاورزان اختصاص داده شد که یک مرحله آن محقق و آب پشت سد زاینده‌رود باز شد.
 

طلب ۲۵ میلیونی مصوب آب کشاورزان


نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه سایر مردم به غیر از کشاورزان نیز موجب شد آب منطقه‌ای و استانداری آب را در رودخانه زاینده رود باز کنند و در حال حاضر حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیون طلب از آن مصوبه به کشاورزان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: به طور مکرر جلساتی در این راستا برگزار شد اما اعتقاد مسئولان بر این است که با باز شدن آب طبق تجربه گذشته، به شهرستان خمینی شهر نمی‌رسد و به نام باغات خمینی شهر و به کام دیگران تمام می‌شود.
 

آب سیار برای نجات جان باغ‌ها


حجت‌الاسلام نقدعلی با هشدار نسبت به کاهش آب پشت سد زاینده‌رود، گفت: سد زاینده رود در وضعیت قرمز است و برای آب شرب هم مشکل داریم، از این رو برای نجات جان باغ‌ها آب سیار و کانال آبی از چم آسمان را پیشنهاد داده‌اند.

مهر نوشت، وی با بیان این‌که بحران آب اصفهان به مراتب شدیدتر از استان خوزستان است، گفت: دولت سیزدهم باید برای مشکل آب استان اصفهان تدبیر اساسی و کارآمدی را ارائه دهد زیرا در غیر این صورت اعتراض‌ها و مشکلات زیست محیطی برای شهروندان بیشتر خواهد شد.