کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درخواست هزاران نفر برای لغو منع تردد شبانه

20 شهريور 1400 ساعت 16:06 | کد مطلب:36905


 منع تردد شبانه در شهرهای بزرگ ایران که به بهانه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از بیش از یک سال پیش آغاز شده همچنان و با وجود اقرار کارشناسان بی‌اثر بودن آن ادامه دارد. به همین دلیل گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس دولت خواسته‌اند این طرح را  لغو کند.

هفته گذشته یک نماینده مجلس هم از اجرای طولانی‌مدت و بی‌وقفه این طرح انتقاد کرده بود. علیرضا خضریان، نماینده تهران در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفته بود این طرح باعث شده که شهر برای طبقه مرفه قرق شود در حالی که افراد بیمار دارند، متحمل هزینه جریمه نیز می‌شوند.

به گفته او زمانی که فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران تاکید می‌کند که این طرح اصلاً قابل انجام نیست و هیچ تاثیری در وضعیت کرونا ندارد چرا ما بر آن اصرار می‌کنیم؟ او از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواسته که پیرامون اثربخشی منع تردد شبانه در کاهش ابتلا به کرونا گزارشی تهیه کند.

بر همین اساس تعدادی از مردم هم با راه‌اندازی کارزاری از ابراهیم رئیسی خواسته‌اند به دلیل بی‌اثر بودن این طرح که تنها باعث بیشتر شدن مشکلات مردم شده است آن را لغو کند.

در متن این کارزار که تاکنون بیش از ۸ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است: «احتراماً خواهشمندیم تصمیمات لازم را جهت لغو محدودیت رفت‌وآمد شبانه اتخاذ نمایید. این طرح نه تنها کمکی به کنترل شیوع ویروس نکرده، بلکه سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم هنگام انجام امور شخصی در زمان‌های اعلام‌شده گردیده و بعضاً موجب سوء استفاده‌های مالی شده است. منع تردد شبانه همچنین موجب ترغیب شهروندان به دور زدن قانون و ایجاد مشکلات بعدی در لایه‌های اجتماعی می‌شود. لذا تقاضا داریم این طرح هرچه سریع‌تر لغو شود.»

با این‌حال پلیس همچنان خودروهایی را که دیرتر از ساعت ۱۰ در شهرهای بزرگ حرکت کنند جریمه می‌کند. مشخص نیست در این بیش از یک سالی که از اجرای این طرح می‌گذرد درآمد حاصل از جریمه خودروها چه میزان شده است اما به نظر می‌رسد با توجه به آمارهایی که پلیس از تعداد خودروهای جریمه شده اعلام می‌کند به صدها میلیارد تومان برسد.

کارزار درخواست لغو محدودیت تردد شبانه تا تاریخ ۸ مهر در آدرس اینترنتی (karzar.net/traffic-restrictions) در حال جمع‌آوری امضاست.
 
 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36905/درخواست-هزاران-نفر-لغو-منع-تردد-شبانه

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com