آغاز مرحله جدید مرمت کاروانسرا تاریخی عباس‌آباد میامی

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹ | کد مطلب: ۳۶۹۰۴
آغاز مرحله جدید مرمت کاروانسرا تاریخی عباس‌آباد میامی
مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی از آغاز مرحله جدید مرمت کاروانسرا تاریخی عباس‌آباد در شهرستان میامی خبر داد.
اسکان نيوز:  سید محمدصادق رضویان، مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامیگفت: مرحله جدید مرمت این کاروانسرا با حذف آواربرداری داخل بنا و مرمت پشت‌بند جنوب شرقی بنا آغاز شده است.

مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی افزود: مرمت این کاروانسرای تاریخی با هدف آماده‌سازی برای حضور ارزیابان یونسکو انجام می‌شود.

او با اشاره به مراحل گذشته مرمت این کاروانسرا تاریخی گفت: بندکشی، پی‌بندی، استحکام‌بخشی و آواربرداری در مراحل قبلی انجام شد.

رضویان با بیان این‌که این کاروانسرا در دوران صفویه ساخته شده است، افزود: این بنا از سلامت و پایداری نسبی برخوردار است و با توجه به واقع شدن در کنار جاده تهران - مشهد و عبور مسافران از کنار روستای عباس‌آباد، امکان تغییر کاربری و واگذاری این کاروانسرا به سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود دارد.

او با اشاره به این‌که این کاروانسرا مستطیل شکل از نوع چهار ایوانی و مساحت آن بیش از هشت هزار و 500 متر مربع است، گفت: این کاروانسرا دارای 2 ورودی شرقی و غربی است که ورودی اصلی آن در ضلع شرقی است و در وسط حیاط نیز بارانداز برای خرید و فروش و بارگیری کالاها ساخته شده است.

به‌گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی یادآوری کرد: کاروانسرا تاریخی عباس‌آباد در 70 کیلومتری شرق میامی و در مرکز روستای عباس‌آباد واقع شده است.