کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معاون گمرک: ۴۵ درصد از کل واکسن‌های خارجی در شهریورماه وارد شد

20 شهريور 1400 ساعت 12:36 | کد مطلب:36900


پنجاهمین محموله واکسن کرونا بامداد امروز (شنبه) شامل حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دز از نوع سینوفارم چینی و از سبد کوواکس وارد ایران شد.
 

به گزارش ایرنا، با ورود این محموله، مجموع واردات واکسن کرونا از ۵۰ میلیون دز عبور کرد.

جمال ارونقی معاون فنی گمرک در حاشیه تخلیه این محموله در فرودگاه امام خمینی گفته در ۴۹ محموله قبلی، حدود ۴۷ میلیون دز واکسن وارد کشور شده است. او گفته حدود ۴۵ درصد از کل واکسن‌های وارداتی در همین ماه و ۵۵ درصد دیگر در هفت ماه گذشته وارد شده است.

به گزارش ایرنا، طی هفته های اخیر واردات واکسن شتاب مضاعفی گرفته و روز پنجشنبه ۱۸ مرداد نیز جمعیت هلال‌احمر نوزدهمین محموله واکسن کرونا حاوی پنج میلیون دُز واکسن را وارد کرد و تحویل وزارت بهداشت داد.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز گذشته گفت: تا به امروز ۳۵ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده و تا پایان شهریور ماه نیز ۴۰ تا ۵۰ میلیون دز وارد می‌شود.

تا کنون ۲۱ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۱ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۵۶۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۳ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۹ دُز رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه یکم شهریور ماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان ارائه برنامه خود اعلام کرد واکسیناسیون تا پایان بهمن سال جاری به پایان می رسد.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36900/معاون-گمرک-۴۵-درصد-کل-واکسن-های-خارجی-شهریورماه-وارد

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com