رشد صنعت گردشگری همراه با پیوست فرهنگی باشد

چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳ | کد مطلب: ۳۶۸۶۴
رشد صنعت گردشگری همراه با پیوست فرهنگی باشد
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: صنعت گردشگری زمینه‌ساز رشد اقتصادی است و رشد این صنعت باید همراه با احترام به فرهنگ دینی و اجتماعی هر منطقه و پیوست فرهنگی باشد.
اسکان نيوز: حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دیدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بیان کرد: در کنار رشد گردشگری باید به پیوسته‌ای فرهنگی مرتبط با آن توجه کرد.»

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به آیه ۷۵ سوره حجر، گفت: با تدبر در "إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِلْمُتَوَسِّمِينَ"، می‌توان از این آیه استنباط کرد که مرتبط با موضوع باستان شناسان و میراث‌فرهنگی است و این‌ها افرادی هستند که کارشناس و آثار شناس بوده و آثار تاریخی را شناسایی و حفظ می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی افزود: "متوسّم" كسى است كه به علامت نگاه كند و از آن به چيز ديگرى پى ببرد و تفرّس كند و "متوسمين"عبرت‌گيرندگان و عاقلان هستند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه در کنار رشد  گردشگری، پیوست فرهنگی به‌ویژه برای مساجد در نظر گرفته می‌شود، گفت: گردشگری پاک اولویت کاری و برنامه‌هاست.

حمیدرضا دوست‌محمدی با بیان این‌که رشد گردشگری زمینه‌ساز عبرت گرفتن از آثار گذشتگان است، افزود: رشد گردشگری زمینه‌ساز اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان با اشاره به سابقه تاریخی و اهمیت مساجد استان سمنان گفت: تاریخانه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مساجد شهری ایران در استان سمنان و شهرستان دامغان واقع شده است.

او با اشاره به این‌که قلب تپنده شهرهای اسلامی، مساجد هستند، افزود: علاوه بر معماری، روح و کالبد مساجد از معنویت بالایی برخوردار است و اجرای برنامه‌های فرهنگی، مساجد را به قطب فرهنگی شهرها تبدیل می‌کند.

به‌گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، دوست‌محمدی با تأکید بر نقش مهم ائمه جمعه در حفظ فرهنگ و هویت و جلب توجه عمومی نسبت به حفاظت از آثار تاریخی، گفت: ارتقا فرهنگ عمومی برای حفظ آثار تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است.