کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هشدار انجمن علمی روا‌ن‌درمانی ایران درباره افزایش اختلالات روانی

15 شهريور 1400 ساعت 9:02 | کد مطلب:36807

انجمن علمی روان‌درمانی ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به افزایش موارد اختلالات روانی در کشور خواستار "اتخاذ تصمیم‌های لازم و اقدامات ضروری" شده است.


انجمن علمی روان‌درمانی ایران طی نامه‌ای به بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت در مورد پیامدهای ناشی از اختلالات روانی هشدار داده است.

این انجمن "رکود اقتصادی و بیکاری فزاینده، کاهش شدید درآمد خانوارها و تشدید نابرابری اقتصادی" را از دلایل افزایش این اختلالات در جامعه برشمرده و خواستار اقدامات ضروری از سوی وزارت بهداشت شده است.

در این نامه آمده است، در شرایطی که اقشار تهیدست و محروم در دومین سال پیاپی شیوع کرونا به "انزوا و کاهش ارتباطات اجتماعی روی آورده‌اند، یا با از دست دادن شغل و کاهش درآمد مواجه بوده‌اند، و حمایت‌های اجتماعی پیشین را نیز از دست داده‌اند" روند افزایشی این اختلالات بدیهی است.

در این نامه "مطالبه‌گری برای بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی با توجه به تبعات آن بر سلامت جامعه" از وظایف اصلی وزارت بهداشت خوانده و تأکید شده که این نهاد باید "سلامت روان و جلب مشارکت انجمن‌ها و مجامع علمی مرتبط" را در اولویت خود قرار دهد.

انجمن علمی روان‌درمانی ایران وزارت بهداشت را به "اتخاذ تصمیم‌های لازم" در مقابله با اختلالات روانی دعوت کرده و خواستار "اتخاذ تدابیر مناسب، برنامه‌ریزی‌های لازم و اجرا و نظارت بر این برنامه‌ها" شده است.

 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36807/هشدار-انجمن-علمی-روا-ن-درمانی-ایران-درباره-افزایش-اختلالات-روانی

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com