کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

افتتاح موزه دائمی میراث دینی در مسجد چهلستون سرخه

14 شهريور 1400 ساعت 9:52 | کد مطلب:36782

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرخه گفت: موزه دائمی میراث دینی در مسجد چهلستون سرخه افتتاح می‌شود.


اسکان نیوز: بهمن اخلاقی، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرخه با اعلام این خبر افزود: افتتاح موزه مواریث دینی در این شهرستان رویدادی ارزشمند و اقدامی معنوی است که از سوی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی صورت می‌گیرد.

 رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه گفت: این موزه با هدف آگاهی افزایی به افراد در ارتباط با شخصیت‌های دینی و اندیشمندان اسلامی شهر سرخه، معرفی بناهای تاریخی مذهبی، آیین‌ها و مراسم‌های مذهبی و  مواریث مذهبی به‌زودی افتتاح می‌شود.

او با قدردانی از مؤثران شهر در زمینه پیگیری برای افتتاح این موزه اضافه کرد: هر موزه بنا به شرایط خاصی که دارد از اهمیت خاصی برخوردار است اما در این میان موزه میراث دینی به دلیل گستردگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اخلاقی با اشاره به این‌که این موزه در انتقال معارف دینی می‌تواند برای همه اقشار اثرگذار باشد، گفت: این موزه غرفه‌های متعددی دارد و سعی شده است در آن غرفه‌هایی برای بزرگان و علمای سرخه، قرآن کریم، اماکن مقدسه، افراد شاخص دینی و .... قرار گیرد تا برای بازدیدکنندگان متنوع باشد.

به‌گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان سرخه تصریح کرد: پنج میلیارد ریال اعتبار ابلاغی و ملی در این راستا پیش‌بینی شده است و اختصاص این اعتبار زمینه‌ساز اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده در رابطه با راه‌اندازی این موزه است.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36782/افتتاح-موزه-دائمی-میراث-دینی-مسجد-چهلستون-سرخه

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com