سامان‌دهی مظهر قنات روستای هدف گردشگری عباس‌آباد میامی

شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰ | کد مطلب: ۳۶۷۶۹
سامان‌دهی مظهر قنات روستای هدف گردشگری عباس‌آباد میامی
مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی گفت: در حرکتی خودجوش، مظهر قنات شاه‌عباسی روستای هدف گردشگری عباس‌آباد میامی به همت اهالی روستا سامان‌دهی شد.
اسکان نيوز: سیدمحمد صادق رضویان،  مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی با اعلام این خبر افزود: این قنات در حریم کاروانسرای عباس‌آباد واقع شده است و مسیر آب قنات در ادامه از داخل کاروانسرا عبور می‌کند.

مسئول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان میامی با اشاره به این‌که آغاز قنات، همان دهانه قنات است که مظهر قنات نامیده می‌شود، گفت: مظهر قنات جایی است که آب از دل قنات بیرون می‌آید و ظاهر می‌شود و می‌تواند برای آبیاری و دیگر مصارف مورد استفاده قرار بگیرد.

رضویان با قدردانی از اهالی روستا برای مرمت این اثر، گفت: مرمت آثار تاریخی با مشارکت مردم و جامعه محلی، زمینه‌ساز تسریع در  رشد گردشگری هر منطقه، جلوگیری از تخریب آثار تاریخی  و... خواهد بود.

او افزود: کاروانسرای عباس‌آباد در دوران صفویه ساخته شده  و از سلامت و پایداری نسبی برخوردار است.»

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  کاروانسرای تاریخی عباس‌آباد در 70 کیلومتری شرق میامی و در مرکز روستای عباس‌آباد واقع شده است.