راه‌اندازی هنرستان صنایع‌ دستی در سمنان

چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸ | کد مطلب: ۳۶۷۲۹
راه‌اندازی هنرستان صنایع‌ دستی در سمنان
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان گفت: هنرستان صنایع‌ دستی در سمنان راه‌اندازی می‌شود.
اسکان نيوز: حمیدرضا دوست‌محمدی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان در دیدار با سرپرست فرمانداری شهرستان سمنان بیان کرد: این هنرستان با هدف ترویج و آموزش صنایع‌دستی در مدرسه توکلی شهر سمنان راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان افزود: مدرسه توکلی سمنان جزو آثار با ارزش تاریخی است که دارای مالکیت وقفی با وقف فضای آموزشی است و مقرر شده است با همکاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و آموزش ‌و پرورش استان سمنان راه‌اندازی ‌شود.

دوست‌محمدی به وجود بناهای متعدد تاریخی و پتانسیل بالای شهرستان سمنان در زمینه گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: حضور سرمایه‌گذاران برای توسعه گردشگری امری اجتناب‌ناپذیر است.

او گفت: «با توجه به اهمیت و غنا بافت تاریخی سمنان به‌عنوان وسیع‌ترین بافت تاریخی استان با غنای بالای فرهنگی، ایجاد پایگاه بافت تاریخی از ضروریات بود و خوشبختانه محقق شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اضافه کرد: این پایگاه در دهه 80 نیز برقرار بود اما به علت تغییر سیاست‌های کلان، فعالیت آن مسکوت ماند.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، دوست‌محمدی با اشاره به این‌که با تشکیل کارگروه مهر و میراث دستاورد‌های قابل توجهی در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری حاصل می‌شود، خواستار حمایت سرپرست فرمانداری سمنان از برگزاری این کارگروه‌ها شد.