T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه می‌خواهد - اسکان نيوز

کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه می‌خواهد

دوشنبه ۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵ | کد مطلب: ۳۶۶۷۳
کاخ مروارید ۱۳۰ میلیارد تومان بودجه می‌خواهد
مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: برای احیا کاخ مروارید حداقل و به صورت خوشبینانه ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن حتی از عهده بخش خصوصی نیز برنمی‌آید.
اسکان نيوز: فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی البرز با اشاره به این‌که احتمال واگذاری عملیات مرمت بنا کاخ مروارید به شهرداری کرج وجود دارد، اظهار کرد: اگر شهرداری برای مرمت بنا کاخ مروارید برنامه‌ای داشته باشد و بخواهد اعتبار مورد نیاز برای این‌کار را تامین کند، میراث فرهنگی از این اتفاق استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: البته این اقدام منوط به توافق و انعقاد تفاهم نامه مشترک بین میراث فرهنگی و شهرداری در خصوص نحوه مرمت و بهره برداری  از این مجموعه و ... است.

وی توضیح داد: واقعیت این است مرمت بنای کاخ مروارید در شرایط فعلی به اعتبار زیادی نیاز دارد که میراث فرهنگی فعلا از عهده تامین آن بر نمی‌آید.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز اضافه کرد: ما به دنبال آن هستیم تا به هر قیمتی که شده بنا این کاخ را زنده کنیم تا امکان بازدید عمومی و بازگشت آن به چرخه گردشگری استان فراهم شود.

محمدی افزود: برای احیا این کاخ حداقل و به صورت خوشبینانه ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین آن حتی از عهده بخش خصوصی نیز برنمی‌آید.

ایسنا نوشت، وی توضیح داد: بخش خصوصی با احیای این بنا به دنبال برگشت سرمایه‌ای است که هزینه کرده و این بازگشت مدت زمان زیادی می‌برد ولی بازگشت سرمایه برای شهرداری با توجه به اینکه می تواند از سایر فضاهای این مجموعه هم استفاده کند، منطقی‌تر به نظر می‌رسد.