واکسیناسیون شرط ورود گردشگران به ریودوژانیرو

يکشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳ | کد مطلب: ۳۶۶۴۶
واکسیناسیون شرط ورود گردشگران به ریودوژانیرو
حضور در اماکن عمومی و نقاط گردشگری محبوب شهر «ریودوژانیرو» فقط با ارائه مدرک واکسینه‌بودن دربرابر ویروس کرونا امکان‌پذیر خواهد بود.
اسکان نيوز: روز جمعه مقامات «ریودوژانیرو»، پایتخت برزیل اعلام کردند حضور در اماکن عمومی همچون سالن‌های سینما و استادیوم‌ها و همچنین ورود به مقاصد گردشگری مهمی همچون محوطه مجسمه مسیح (ع) و کوهستان «شوگر لوف» فقط با ارائه مدرک واکسینه‌بودن دربرابر ویروس کرونا مجاز خواهد بود.

باتوجه به اظهارات شهردار «ریودوژانیرو» در یک کنفرانس خبری، از یکم سپتامبر، مردم در پایتخت برزیل باید برای ورود به مکان‌هایی همچون موزه‌ها، باشگاه‌ها، سالن‌های نمایش و مراکز کنفرانس نوعی گواهی سلامت را ارائه کنند.

این مقررات رستوران‌ها و مراکز خرید را شامل نمی‌شود.

به گفته شهردار این شهر بازدیدکنندگان خارجی می‌توانند برای حضور در این مکان‌ها از گواهی سلامت بین‌المللی استفاده کنند.

ریودوژانیرو که ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد و برای سواحل زیبا و چشم‌اندازهای تماشایی شهرت دارد، اخیرا به دلیل همه‌گیری نوع دلتای ویروس کرونا شاهد افزایش شمار مبتلایان به این ویروس بوده است.

تاکنون درمجموع ۳۰هزار مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این شهر به ثبت رسیده است.

حدود ۸۷ درصد از ساکنان بالای ۱۲ سال این شهر دست کم یک دُز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و ۴۲ درصد نیز به طور کامل واکسینه‌شده‌اند.

 خبرگزاری فرانسه نوشت،شهردار «ریودوژانیرو» می‌گوید بخشی از عملی کردن این تصمیم جدید برای تشویق مردم به واکسینه‌ شدن بوده است.