کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رهبرانقلاب: امید و اعتماد مردم به دولت آسیب دیده؛ دیپلماسی را به مسئله هسته‌ای متصل نکنید

6 شهريور 1400 ساعت 12:11 | کد مطلب:36638


رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار رئیس‌جمهور و هیئت دولت سیزدهم فرمودند هفته‌ دولت مزیّن به اسم شهید رجایی و شهید باهنر است. رحمت خدا بر این دو مرد بزرگ، بزرگوار، فعال و سعادتمند به شهادت. حقیقتاً قصد خدمت داشتند، اگرچه زمانشان کوتاه بود.

زمان شتابان میگذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید. این چهار سال زود تمام میشود و لذا از هر ساعتی، از هر فرصتی استفاده کنید. نگذارید این وقتی که متعلق به مردم و متعلق به اسلام هست، وقت تضییع بشود و از همه‌ی امکانات، از همه‌ی امکانات زمانی و وقتی استفاده کنید.

 انقلابی بودن باید با عقلانیت همراه باشد. برای بازسازی انقلابی و عقلانی همه عرصه‌های مدیریتی همت کنید.

یک جلوه‌ مردمی بودن همین رفتن میان مردم و شنیدن بی‌واسطه از مردم است. این حرکت بسیار خوب و مستحسنی که دیروز جناب آقای رئیسی انجام دادند که رفتند خوزستان در میان مردم با مردم، از آنها شنیدند، با آنها حرف زدند، این یک جلوه‌ای از مردمی بودن است که بسیار کار خوبی است.

از اشرافیگری و نگاه بالا به مردم اجتناب کنید. با مردم حرف بزنید، مشکلات را در میان بگذارید و از آنها کمک بخواهید.

اساس حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی بر اقامه‌ عدل است. خدای متعال می‌فرماید ما پیغمبران را فرستادیم، کتابهای آسمانی را فرستادیم «لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ». اصلاً برای اینکه مردم قیام به قسط کنند، جامعه، جامعه‌ عدالت‌آمیز باشد. خب در این زمینه‌ها ما خیلی باید کار کنیم. عقبیم.

به نظر من هر مصوبه‌ای که شما تصویب می‌کنید، هر لایحه‌ای که در دولت تنظیم می‌کنید، هر بخشنامه‌ای که خود شما در دستگاه خودتان صادر می‌کنید، یک پیوست عدالت باید داشته باشد. مراقب باشید این کار، طبقات مظلوم را پایمال نکند.

اقتدار دولت را در عمل نشان دهید. نباید حالت رهاشدگی در کارها احساس بشود. اگر چنانچه شما اقتدار دولتی را در عمل نشان ندهید و حالت رهاشدگی در کشور مشاهده بشود، قطعاً سیاست‌هایتان پیش نخواهد رفت.

در افغانستان ما طرفدار "مردم" هستیم. نوع رابطه ما با دولتها بستگی دارد به نوع رابطه آنها با ما. افغانستان برادر همزبان همدین و هم فرهنگ ماست. مصیبتهای افغانستان انسان را به شدت متأثر می‌کند.

اینها کار آمریکاست این سختی‌هایی هم که میکشند، این حوادثی که دارد پیش می‌آید پی‌درپی، پی‌درپی این حادثه‌ی روز پنجشنبه، این کشتارها، همه‌اش کار آمریکاست.

۲۰ سال این کشور را اشغال کردند و انواع و اقسام ظلم‌ها را به اینها کردند. مجلس عروسی و عزا را بمباران کردند. عناصری را زندانی کردند. تولید مواد مخدر را دهها برابر افزایش دادند. یک قدم هم برای پیشرفت مدنی و اقتصادی افغانستان برنداشتند. افغانستان از آن زمان عقب تر نباشد جلوتر نیست.

به هرحال ما طرفدار ملت افغانستان هستیم. دولتها می آیند و می‌روند. آنکه باقی می‌ماند، ملت افغانستان هستند. و نوع رابطه ما با دولتها بستگی دارد به نوع رابطه آنها با ما. ان‌شاءالله خداوند وضع ملت افغانستان را به بهترین وجه قرار دهد.

دیپلماسی را به مسئله هسته‌ای متصل نکنید؛ حل مشکلات اقتصادی را موکول به رفع تحریم‌ها نکنید

رهبر انقلاب همچنین گفتند: باید تحرک ما در عرصه‌ی دیپلماس افزایش پیدا کند و مضاعف بشود. بایستی در دیپلماسی جنبه‌ اقتصادی تقویت بشود. یعنی دیپلماسی اقتصادی یک چیز بسیار مهمی است.

دیپلماسی را تحت تأثیر مسئله‌ی هسته‌ای هم نباید قرار داد. یعنی این جور نباشد که دیپلماسی کشور متصل به قضیه‌ هسته‌ای است، نه.

قضیه‌ هسته‌ای یک قضیه‌ی جداگانه‌ای است که آن را بایستی حل کنند به یک شکل مناسب و شایسته‌ی کشور، اما دیپلماسی خیلی دایره‌اش وسیع‌تر است.

در قضیه‌ هسته‌ای آمریکایی‌ها انصافاً وقاحت را از حد گذراندند. واقعاً از حد گذراندند واقعاً. جلوی چشم همه از برجام خارج شدند حالا جوری حرف میزنند انگاری که ایران از برجام خارج شده.

حل مشکل اقتصاد را موکول به تحریمها نکنید. خب رفع تحریمها که در اختیار ما و شما نیست. در اختیار دیگران است. مشکلات را، و برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات را با فرض وجود تحریم انجام بدهید و برنامه‌ریزی کنید که ان‌شاءاللّه بتوان این کار را پیش برد.

اینها با همت و تدبیر خود شما، با کار جهادی خود شما بایستی ان‌شاءالله حل بشود و حل هم خواهد شد.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36638/رهبرانقلاب-امید-اعتماد-مردم-دولت-آسیب-دیده-دیپلماسی-مسئله-هسته-ای-متصل-نکنید

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com