مخالفت مردمی با تقسیم استان خوزستان با راه‌اندازی یک کارزار

دوشنبه ۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴ | کد مطلب: ۳۶۵۳۷
مخالفت مردمی با تقسیم استان خوزستان با راه‌اندازی یک کارزار
طرح تشکیل استان خوزستان جنوبی به مرکزیت آبادان ۲۴ مرداد امسال در مجلس اعلام وصول شد. این طرح اما مخالفان بسیاری دارد چنانچه برخی از مردم خوزستان با راه‌اندازی کارزاری مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.
اسکان نيوز: علاوه بر مردم خوزستان برخی از نمایندگان این استان هم با تقسیم شدن این استان مخالفند. سهراب گیلانی، نماینده شوشتر و گتوند در مجلس از رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان خواسته که این طرح را از دستورکار خارج کند.

مخالفان مردمی تقسیم استان خوزستان هم در بیانیه این کارزار خطاب به رئیس دولت و رئیس مجلس نوشته‌اند:

«خوزستان طی قرن‌ها متشکل از انواع قومیت‌ها و طوایف بوده و هرگز اختلاف و درگیری قومیتی نداشته و نخواهد داشت. امروز اولویت این استان رفع مشکلات زیست‌محیطی و توقف پروژه‌های خلاف توسعه پایدار است و نه تقسیم استان. تشکیل خوزستان شمالی و جنوبی خلاف یکپارچگی استان است و آحاد مردم استان خوزستان و تمامی مردم کشور مخالف اجرای چنین طرحی هستد. خوزستان باید یکپارچه و واحد بماند و در عین حال مدبرانه برای رفع مشکلات و محرومیت‌های آن اقدام جدی شود. از نظر ما تقسیم استان نه تنها مشکلات را حل نخواهد کرد بلکه بر آنان خواهد افزود.

خواهشمندیم با توجه به مخالفت‌های گسترده مردمی، ضمن مخالفت و لغو طرح تقسیم استان خوزستان، جهت توسعه و پیشرفت این استان زمینه‌های لازم را فراهم نمایید.

این کارزار که تا امروز بیش از ۸ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند همچنان تا تاریخ ۲۴ شهریور در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/khuzestan-people) در حال جمع‌آوری امضاست.