معرفی روستاهای برند صنایع‌دستی با مشارکت فنی و حرفه‌ای

دوشنبه ۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵ | کد مطلب: ۳۶۵۳۱
معرفی روستاهای برند صنایع‌دستی با مشارکت فنی و حرفه‌ای
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان بر معرفی روستاهای برند صنایع‌ دستی در استان بر اساس همکاری مشترک اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، تأکید کرد.
اسکان نيوز: حمیدرضا دوست‌محمدی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان بیان کرد: اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان به دنبال معرفی روستاهای برند در حوزه صنایع‌دستی است و این امر در زمینه معرفی ظرفیت‌ها و اشتغال‌زایی در روستاها موثر است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان با تأکید بر اینکه بر اساس همکاری بین دستگاه‌ها دستاوردهای خوبی در استان صورت می‌گیرد، گفت: همکاری مشترک در زمینه ارتقا بخشی مهارت‌ها در حوزه صنعت و آموزش موثر است.

او با بیان این‌که اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای دارای اهمیت بالایی است، افزود: ارائه گواهی‌نامه در حوزه‌های مشترک صنایع‌دستی و فنی و حرفه‌ای می‌تواند صورت گیرد.

دوست‌محمدی با اشاره به این‌که صنایع‌دستی استان از جمله بافته‌های سنتی و فرش خودرنگ ایل سنگسر قابلیت جهانی شدن را دارند، گفت: با راه‌اندازی کمیته راهبردی، می‌توان زمینه همکاری مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان را فراهم کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در این دیدار گفت: انجام کار اثر بخش با مشارکت اتفاق می‌افتد و نتیجه بهتری برای خدمات‌رسانی بیشتر و جلب رضایت مردم دارد.

سیدحسین شاهچراغ با تاکید بر اینکه امکان گسترش همکاری‌ها بین این دو اداره‌کل وجود دارد، افزود: ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ همکاری مشترک به‌ویژه در آموزش صنایع‌دستی، آموزش روستایی و عشایری وجود دارد.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  او با اشاره به ضرورت راه‌اندازی دپارتمان فرش مهدی‌شهر و نان و شیرینی دامغان گفت: راه‌اندازی این دپارتمان‌ها نیاز به هم‌افزایی در زمینه برند سازی دارد.