استاندار کرمانشاه:

استان کرمانشاه در حاشیه امنی از سوی ریزگردها قرار ندارد

دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶ | کد مطلب: ۳۶۴۴
استان کرمانشاه در حاشیه امنی از سوی ریزگردها قرار ندارد

اسکان نيوز: اسدالله رازانی عصر امروز دوشنبه در جلسه شورا اداری استان گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و‌ مدافع حرم، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی که زندگی مردم این استان را همانند استان خوزستان به شدت مختل کرده است، بحث ریزگردهاست که متأسفانه اکنون این استان در حاشیه امنی قرار نگرفته است.

به گزارش تسنیم، استاندار کرمانشاه با اشاره به این‌که در سال گذشته بالغ بر 40 روز ریزگردها زندگی مردم این استان را به شدت مختل کرد، گفت: هیچ بخش و منطقه‌ای در استان از این آسیب در امان نماند.

رازانی با بیان این‌که خوشبختانه در سال گذشته مبلغ 7 میلیارد تومان مصوب سفر ریاست‌جمهوری برای مقابله با این مشکل تخصیص پیدا کرد، بیان کرد: در این مدت اقدامات موثر دیگری از جمله افتتاح بالغ بر 650 طرح کشاورزی  در استان انجام شد و در این رابطه بیش از 124 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد و‌ 9 هزار هکتاری آبیاری تحت فشار قرار گرفت.

وی با اشاره به افتتاح گازرسانی به 170 روستا، بهره‌برداری از 37 کیلومتر بزرگراه استان کرمانشاه، گفت: در صورت تکمیل مسیر بزرگراه مسیر کامیاران تمام مسیرهای خروجی استان چهار بانده هستند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به افتتاح طرح سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه عنوان کرد: برای تکمیل این طرح جلسات متعدد کارگروه کشاورزی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌برگزار کردیم و این طرح بزرگ که از سال 75 به عنوان یک پروژه نشدنی و بزرگ مطرح بود خوشبختانه در این سال‌های اخیر با بودجه مصوب سفر مقام معظم رهبری و‌ ریاست‌جمهوری​ مبلغ 8 هزار میلیارد تومان به این طرح اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان این‌که این طرح متشکل از 49 کیلومتر تونل که از بزرگترین ‌‌و مجهزترین تونل‌های انتقال آب در سراسر کشور است، گفت: مراسم حفاری این 49 کیلومتر تونل در خرداد ماه امسال شروع و اکنون در حال تکمیل شبکه فاز یک این طرح در دشت سرپل‌ذهاب هستیم و امیدواریم تا پاییز امسال به بهره‌برداری برسد.

رازانی با اشاره به پروژه راه‌آهن کرمانشاه و ریل‌گذاری حدود 110 کیلومتر از مسیر ملایر به کرمانشاه این پروژه آن را در تاریخ کشور بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: در طول این مدت دو بیمارستان 120 تخت‌خوابی در شهرستان اسلام‌آباد غرب، بیمارستان 60 تخت‌خوابی در صحنه و به زودی شاهد بهره‌برداری از یک بیمارستان در پاوه خواهیم بود.

وی بهره‌برداری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، افتتاح کارخانه خودروسازی در شهرستان صحنه از دیگر اقدامات انجام شده در استان عنوان کرد و گفت: به طور قطع جایگاه استان کرمانشاه در زمینه اشتغال به هیچ وجه مناسب نیست و باید تمام زیرساخت‌های کشور معطوف به افزایش نرخ اشتغال و‌ کاهش نرخ بیکاری باشد.

وی با اشاره به این‌که در صورت ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین که رونق اقتصادی عمده‌ای را به دنبال خواهد آورد، عنوان کرد: لایحه این مصوبه به همراه مناطق هفتگانه دیگر به کمیسیون مجلس ارسال شده است و در صورت تصویب موفقیت​ بزرگی محسوب می‌شود.

رازانی افزود: توسعه بازارچه مرزی و تجارت برون مرزی یکی دیگر از اهداف اساسی مسؤلان است.