سامان‌دهی بافت تاریخی کلاته‌خیج شاهرود

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹ | کد مطلب: ۳۶۳۳۷
سامان‌دهی بافت تاریخی کلاته‌خیج شاهرود
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان شاهرود گفت: مرحله جدید سامان‌دهی بافت تاریخی کلاته‌خیج شاهرود با مشارکت شهرداری این شهر آغاز شد.
اسکان نيوز: حمیدرضا حسنی،  رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان شاهرود با اعلام این خبر بیان کرد: در راستا مرمت و سامان‌دهی بافت‌های تاریخی شهرستان شاهرود، عملیات سامان‌دهی بافت تاریخی شهر کلاته‌خیج با مشارکت شهرداری کلاته‌خیج با اعتباری بالغ بر  یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی آغاز شد.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان شاهرود افزود: آجر فرش کوچه‌ها، بدنه‌سازی با آجر و اجرا کاه‌گل از جمله اقدامات مرمتی در این دوره است.

او گفت: شهر کلاته‌خیج در زمره بافت‌های با ارزش و دیدنی شهرستان شاهرود است که مرمت آن زمینه حضور گردشگران علاقه‌مند را فراهم می‌کند.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان شاهرود به فعالیت حدود یک هزار بافنده در شهر کلاته‌خیج اشاره کرد و گفت: کلاته‌خیج با وجود قابلیت‌های متعدد در زمینه صنایع‌دستی و جاذبه‌های طبیعی می‌تواند به یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر استان تبدیل شود.