بیشترین تعداد گردشگر در جزایز کیش و قشم و بندرعباس/ تعطیلی تفریحات آبی شد

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵ | کد مطلب: ۳۶۲۸۰
بیشترین تعداد گردشگر در جزایز کیش و قشم و بندرعباس/ تعطیلی تفریحات آبی شد
معاون گردشگری هرمزگان با اشاره به آنکه جزایز کیش و قشم و بندرعباس بیشترین تعداد گردشگر را دارند از تعطیلی تفریحات آبی در این استان خبر داد.
اسکان نيوز: فائقه اتابک، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به آن‌که تا چندی پیش و قبل از گرم شدن هوا شاهد حضور گردشگران در این استان بودیم، گفت: بیشتر هتل‌های ۴ و ۵ ستاره استان در آن ایام با ضریب اشغال در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد فعال بودند. در این میان هتل‌های قشم و کیش نیز میزبان تعداد زیادی از گردشگران بودند. اما اکنون به دلیل گرما و شرایط آب و هوایی و شیوع کرونا، تعداد گردشگران کاهش یافته. احتمال می‌دهم ضریب اشغال هتل‌ها درحدود ۲۰ تا ۳۰ درصد باشد.

او ادامه داد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تصیمات ستاد کرونا، تنها واحدهای فعال در حوزه گردشگری هرمزگان، هتل‌ها و مراکز اقامتی هستند. دراین میان بومگردی‌ها فعال نیستند و می‌توان گفت این مراکز اقامتی در روستاها عملا تعطیل هستند. واحدهای پذیرایی نیز تعطیل هستند.

به گفته اتابک با وجود بسته بودند بنادر و عدم امکان دسترسی آبی به بنادر، بیشتر مسافر از طریق پرواز و راه‌های هوایی به کیش و قشم سفر می‌کنند. در این میان تفریحات آبی تعطیل و استفاده از بنادر محدود شده است. بوستان‌های ساحلی تعطیل هستند و در این میان جزایز کیش و قشم و بندرعباس بیشترین تعداد گردشگر را دارند.

ایلنا نوشت، معاون گردشگری هرمزگان یادآور شد: درحال حاضر فعالیت‌های دریایی به بخش مسافری محدود شده و بیشتر در مسیر لارک، هرمز و قشم فعال هستند. همچنین بخشی از فعالیت‌های آبی از بندر آفتاب به کیش انجام می‌شود. با توجه به آنکه بیشتر مراکز اقامتی جزیره هرمز اقامتگاه بومگردی هستند، بیشتر آن‌ها فعال نیستند.