کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

همکاری توییتر با رویترز و آسوشیتدپرس در مقابله با نشر اخبار کذب

دویچه وله- بی‌بی‌سی , 12 مرداد 1400 ساعت 13:51 | کد مطلب:36258

توییتر اعلام کرده است که برای جلوگیری از نشر اخبارکذب و جعلی با دو خبرگزاری بین‌المللی همکاری خواهد کرد. همکاری یک شبکه اجتماعی با خبرگزاری‌ها با هدف ارائه اخبار مستند پدیده‌ای جدید در امر اطلاع‌رسانی است.


مسئولان شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده‌اند که در راستای ارائه اخبار مستند و قابل اعتماد به کاربران خود تصمیم به همکاری با دو خبرگزاری رویترز و آسوشیتدپرس دارند.

این همکاری در عین حال زمینه را برای خبررسانی‌سریع‌تر به کاربران فراهم می‌سازد.

گفته می‌شود این همکاری رویدادهای بزرگ و مهم را در برمی‌گیرد.

مسئولان توییتر گفته‌اند که تصمیم دارند برخی از پست‌های توییتری را با خبر متناسب با آن از خبرگزاری‌ها پیوند بزنند.

همین همکاری می‌تواند به حذف پست‌های توییتری حاوی اخبار کذب سرعت بیشتری ببخشد. به عنوان نمونه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از شبکه توییتر برای نشر اخبار و اطلاعات ناصحیح استفاده کرده بود. توییتر حساب کاربری او را مسدود کرده است.
 
در حال حاضر، راهکار توییتر برای مقابله با اخبار جعلی این است که به هنگام مواجهه با مکالمات و مباحثی که روی این شبکه به سرعت در حال انتشار و گسترش هستند و ممکن است مناقشه‌برانگیز و قابل توجه باشند، تیمی از کارمندان توییتر تلاش می‌کنند محتوای برگرفته از منابع معتبر را همراه چنین توییت‌هایی کنند و امیدوار باشند همراه شدن این اطلاعات معتبر از انتشار اخبار جعلی و اطلاعات نادرست جلوگیری کند.
 
بنابر گفته سخنگوی توییتر، این نخستین بار است که این شبکه اجتماعی با سازمان‌های خبری برای بررسی درستی اطلاعات منتشر شده روی این پلتفرم همکاری می‌کند.
 
چند ماه پیش هم توییتر با راه‌اندازی امکان جدیدی به نام "بِردواچ" تلاش کرد از خود کاربران و داوطلبان برای برچسب زدن به توییت‌های حاوی اطلاعات نادرست استفاده کند.
 
اکنون قرار است این شبکه اجتماعی به طور مستقل با هر کدام از این دو خبرگزاری بزرگ همکاری کند و تمرکز این طرح هم بروی محتوای انگلیسی منتشر شده در توییتر خواهد بود.

اطلاعات بیشتری درباره هزینه مالی این همکاری و تامین آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. گفته می‌شود قرارداد همکاری توییتر با این خبرگزاری‌ها به پیشنهاد خبرگزاری آسوشیتدپرس مربوط می‌گردد.

آسوشیتدپرس مدت‌ها است که با شبکه توییتر همکاری می‌کند. در رابطه با راستی‌آزمایی اخبار، آسوشیتدپرس و رویترز با شبکه فیس‌بوک نیز همکاری‌هایی در سطحی نازل‌تر دارند.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/36258/همکاری-توییتر-رویترز-آسوشیتدپرس-مقابله-نشر-اخبار-کذب

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com