زلزله خسارتی به بناهای تاریخی گرمسار وارد نکرده است

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰ | کد مطلب: ۳۶۱۷۵
زلزله خسارتی به بناهای تاریخی گرمسار وارد نکرده است
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان گرمسار گفت: زلزله آسیبی به بناهای تاریخی این شهرستان وارد نکرده است.
اسکان نيوز:  مهوش کمالی، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان گرمسار با اعلام این خبر بیان کرد: زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۳.۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهر گرمسار را در غرب استان سمنان لرزاند.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان گرمسار افزود: با وقوع این زلزله پایش و بررسی‌ها برای ارزیابی خسارات احتمالی به بناهای تاریخی گرمسار انجام و مشخص شد، این زلزله خسارتی نداشته است.

او گفت: زمین‌لرزه‌ صبح امروز، در مرز بین استان‌های تهران و سمنان و در محدوده شهرستان گرمسار رخ داد و مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران قدرت این زمین‌لرزه را ۳.۲ درجه در مقیاس ریشتر گزارش کرده است.

کمالی ادامه داد: این زمین‌لرزه در چهار کیلومتری جنوب گرمسار و در ۱۰۰ کیلومتری تهران و ۱۰۱ کیلومتری سمنان رخ داده است.

گرمسار یکی از هشت شهرستان استان سمنان است و غربی‌تری شهرستان این استان است. مساحت این شهرستان 5182 کیلومتر مربع و فاصله آن تا مرکز استان 110 کیلومتر و فاصله تا تهران 95 کیلومتر است.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  معادن نمک، موزه اقوام، جاده سنگ‌فرش، کاروانسرای شاه‌عباسی قصر بهرام و ... از جمله جاذبه‌های شهرستان گرمسار است.