واگذاری کاروانسرا دامغان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰ | کد مطلب: ۳۶۰۶۹
واگذاری کاروانسرا دامغان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان دامغان گفت: کاروانسرا تاریخی دامغان با هدف احیاء، مرمت و بهره‌برداری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد.
اسکان نيوز: مهدی قاسمی، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان دامغان با اعلام این خبر افزود: کاروانسرای دامغان که توسط صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور به مزایده گذاشته شده بود، پس از طی فرآیند اداری و مراحل قانونی و فسخ قرارداد سرمایه‌گذار قبلی، به سرمایه‌گذار جدید تحویل داده شد.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان دامغان گفت: کاروانسرا شاه‌عباسی دامغان با سازه آجری مربوط به دوره صفوی بوده و در مرکز شهر دامغان قرار دارد.

قاسمی اضافه کرد: این کاروانسرا از نوع كاروانسراهاي چهار ايوانی است که با توجه به معماری زیبا، مساحت بالا و قرار گرفتن در نزدیکی بنای تاریخی چهل‌دختران، امامزادگان جعفر (ع) و محمد (ع) و بازار دامغان دارای ارزش بالایی برای سرمایه‌گذاری است.

او تصریح کرد: قرارداد واگذاری مجموعه به مدت 20 سال توسط صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی منعقد شد که بر اساس قرارداد، 40 میلیارد ریال برای مرمت بنا در نظر گرفته شده است.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان با اشاره به اینکه این بنا تاریخی پس از مرمت و احیاء با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد: کاروانسرا دامغان با توجه به موقعیت راهبردی و دسترسی آسان به یکی از نقاط پر بازدید گردشگری و اقامتی استان تبدیل شود و نقش مهمی در توسعه گردشگری دامغان و رونق اشتغال داشته باشد.