انتقاد احمدی‌نژاد از برخورد 'باند فاسد امنیتی' با اعتراضات 'مسالمت‌آمیز مردم': با گستاخی‌ می‌گویند فقط به سرها شلیک نکردیم

سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸ | کد مطلب: ۳۶۰۵۹
انتقاد احمدی‌نژاد از برخورد
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین در پیامی ضمن اعلام همبستگی با معترضان به کم‌آبی در خوزستان، از برخوردها و روش‌های امنیتی حکومت برای مقابله با اعتراضات انتقاد کرده است.

او گفت "مردم خوزستان به حق صدایشان را بلند کرده‌اند. اما متاسفانه در کشور ما تحت تاثیر باند فاسد امنیتی با هر نوع مطالبه مردم و هر اعتراض مسالمت‌آمیز مردم برخورد می‌شود".

به گفته‌ احمدی‌نژاد پس با هر موج اعتراضی "بلافاصله آن باند امنیتی وارد می شود و دو کار انجام می‌دهد؛ اول اینکه به خشونت می کشد، درگیری ایجاد می کند، آتش می‌زند، تیراندازی می کند و بهانه سرکوب مردم را فراهم می کند. دوم اینکه خواسته به حق مردم را به بیگانگان و گروه‌های ضد انقلاب یا وابسته به بیگانه منتسب می‌کند و باز هم بهانه سرکوب را می دهد و راه اعتراض مسالمت آمیز را بر مردم می بندد".

رئیس جمهوری پیشین گفت "با گستاخی می گویند ما فقط به سرهای مردم شلیک نکردیم، به پاها هم شلیک کردیم".

او همچنین با اشاره به مشکل مدیریت آب گفت "امروز متاسفانه با مدیریت ناصحیح، مردم را دچار مشکل کرده اند. اصلا می‌خواهند مردم را مقابل هم قرار بدهند". آقای احمدی‌نژاد می‌گوید بنابر برداشت او، حکومت می‌خواهد "مردم را در مقابل هم قرار دهد".