سفر ۶۰۰ هزار دلاری یک اینفلوئنسر به فضا

يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷ | کد مطلب: ۳۶۰۲۶
"کلی جراردی ساکن شهر ژوپیتر ایالت فلوریدا آمریکا در پرواز آینده شرکت ویرجین گلکیتک که هزینه آن حدود ۶۰۰ هزار دلار است، حضور خواهد داشت.

این محقق، نویسنده و چهره تأثیرگذار شبکه‌های اجتماعی در آینده طی پروازی توسط شرکت ویرجین گلکتیک به فضا خواهد رفت.

گرچه جراردی ۳۲ ساله یک مهندس فضای حرفه‌ای نیست اما بسیار به انجام سفر فضایی علاقه‌مند است. حتی هفته گذشته در برنامه پخش مستقیم پرواز فضایی ریچارد برانسون نیز حضور داشت.

جراردی به عنوان پژوهشگر علوم زیستی موسسه بین‌المللی علوم فضانوردی و نجوم(IIAS )، در پرواز فضایی آینده شرکت ویرجین گلکتیک حضور داشته و سوار بر هواگرد وی اس اس یونیتی به فضا خواهد رفت.

بنابر گزارش سایت "آرکی ورلدیز"، این پرواز قرار است سال آینده انجام شود و او مجبور نیست خودش هزینه این سفر را بپردازد چرا که موسسه بین‌المللی علوم فضانوردی و نجوم که وی در آنجا مشغول است ۶۰۰ هزار دلار هزینه سفر او را می‌پردازد.

جراردی به عنوان یک متخصص محموله آزمایش‌های متعددی را در پرواز انجام خواهد داد. یکی از آن آزمایشات، آزمایش زیست پایش است که در آن از یک سیستم حسگر پوشیدنی که توسط شرکت Carré Technologies مستقر در مونترال ساخته شده استفاده خواهد کرد.

🔹یکی از جالب‌ترین قسمت‌های سفر وی توانایی به اشتراک گذاشتن اخبار این پرواز با همسرش استیون و دختر سه ساله آنها دلتا ویکتوریا است.

🔹پرواز جراردی از جهتی دیگر نیز تاریخی خواهد بود؛ او اولین زن متخصص محموله خواهد بود که با موشک شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر خواهد کرد.

🔹در طول تاریخ کمتر از ۱۰۰ زن و تنها تعداد انگشت شماری از مادران به فضا پرواز کرده‌اند و به همین دلیل واقعاً معتقدم که نماینده خوبی بودن مهم است.