برخورد با صاحبان باغ ویلاهای غیر مجاز اراضی ملی منطقه نایبند/ ادارات مربوطه به وظایف قانونی شان عمل کنند

دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵ | کد مطلب: ۳۵۸۱۰
برخورد با صاحبان باغ ویلاهای غیر مجاز اراضی ملی منطقه نایبند/ ادارات مربوطه به وظایف قانونی شان عمل کنند
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عسلویه گفت: هرگونه تصرف و تغییر کاربری در اراضی ملی و طبیعی شهرستان ممنوع بوده و متصرفان این مناطق به مرجع قضایی معرفی می شوند و ادارات مسئول هم باید به وظایف قانونی خود عمل کنند.
اسکان نيوز:  محمد خدری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عسلویه در بازدید از اراضی، ملی منطقه حفاظت شده و گردشگری نایبند با اشاره به ساخت و ساز باغ ویلاهای غیرمجاز، اظهار کرد:در راستا حفظ حقوق عامه و صیانت از منابع ملی و طبیعی که از سرمایه‌های عموم مردم شهرستان و میراث طبیعی و ملی محسوب می‌شوند، در چارچوب قانون اجازه واگذاری این زمین‌ها بدون داشتن مجوزهای قانونی و ضابطه مند ممنوع است و با کسانی که مجوزهای قانونی ندارند برخورد خواهد شد.

دادستان عسلویه تصریح کرد: همه افرادی که اقدام به ساخت ویلا، باغ، در حاشیه حریم دریا کرده اند نیز باید شناسایی و اسناد واگذاری آنان و مجوز میزان ساخت خانه باغ و نوع کابری آن‌ها در این منطقه توسط ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، امور اراضی، مسکن و شهرسازی، ثبت و اسناد مشخص شود.

وی افزود: اشخاصی که تمام مجوزهای قانونی ساخت‌وساز را از نهاده‌های مختلف گرفتند و هیچ‌گونه مشکلی ندارند با آن‌ها کاری نداریم برای اشخاصی هم که بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به ساخت‌وساز کرده اند پرونده تشکیل خواهد شد. 

ایلنا نوشت، دادستان عسلویه در پایان اضافه کرد: منطقه گردشگری نایبند و ساحل بکر آن متعلق به عامه مردم است و نباید افرادی که صاحب سرمایه و قدرت هستند بدون داشتن مجوزهای قانونی به آن دست درازی کنند.