کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برپایی نمایشگاه تصویر نگاره‌های موزه ملی ملک در موزه اقوام گرمسار

18 خرداد 1400 ساعت 9:39 | کد مطلب:35427

سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان گفت: نمایشگاه تصویر نگاره‌های گزیده گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک، در موزه اقوام گرمسار برپا شد.


اسکان نیوز: حمیدرضا دوست‌محمدی، سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان با اعلام این خبر، تاکید کرد: بیش از 20 تصویر چاپی از آثار نفیس نگارگری گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در موزه اقوام گرمسار در معرض نمایش قرار گرفت.

سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان افزود: این آثار شامل نگاره‌های شاهنامه فردوسی و نگاره‌های برگرفته از مرقع بخارا است که با هدف گسترش فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی در جامعه، افزایش سطح ذوق و سلیقه فرهنگ‌دوستان و بازشناساندن گنجینه آثار تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک و خدمات نیک‌اندیشانه حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف این گنجینه در پاسداشت تاریخ و تمدن کشور در موزه گرمسار برپا شده است.

او اضافه کرد: موزه اقوام گرمسار در گذشته نیز به مناسبت‌های گوناگون ملی و مذهبی میزبان چندین نمایشگاه سیار کتابخانه و موزه ملی ملک همچون «برگ‌هایی از تاریخ مشروطیت ایران»، «سروستان؛ نقش سرو در فرهنگ ایرانی»، «زن و آیینه مکتوب» و «انقلاب اسلامی به روایت نشریات» بوده است.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، خانه باقری‌ها یا موزه اقوام در شهر گرمسار در بلوار آیت‌الله کاشانی، خیابان سلمان فارسی، کوچه شهید حسین فیصلی واقع شده است.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/35427/برپایی-نمایشگاه-تصویر-نگاره-های-موزه-ملی-ملک-اقوام-گرمسار

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com