رهبر انقلاب: به برخی کسانی که احراز صلاحیت نشدند جفا و ظلم شد، دستگاه‌های مسوول جبران کنند

جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹ | کد مطلب: ۳۵۳۹۰

رهبرانقلاب امروز سخنرانی تلویزیونی‌شان گفته‌اند: «در جریان عدم احراز صلاحیت به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد. به خودشان و خانواده‌هایشان نسبت‌هایی داده شد که معلوم شد خلاف است.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان گفتند که اینکه "برخی به خاطر فشارهای معیشتی که همه آن را لمس می‌کنیم، مردد هستند که آیا شرکت کنند یا نه. یا برخی می‌گویند در دوره‌های مختلفی به کسی با شوق رأی دادیم امّا در آخر دوره منجر به دلخوری شد. پس بهتر است شرکت نکنیم. اینها استدلال‌های درستی نیست."

ایشان همچنین از نامزدها خواست که "وعده‌هایی که مطمئن نیستند می‌توانند عملی کنند، ندهند."

رهبر انقلاب با اشاره به رد صلاحیت ها افزود: "یک تذکر ضروری وجود دارد. در جریان عدم احراز صلاحیت به برخی کسانی که احراز صلاحیت نشدند جفا و ظلم شد. نسبت‌هایی داده شد یا به خودشان یا خانواده‌شان که واقعیت نداشت. خانواده‌های محترم و عفیف که مواجه با چنین نسبت‌هایی شدند. گزارش‌های خلافی بود که بعد هم مشخص شد که خلاف است. ولی در فضای مجازی پخش شد.

مطالبه من از دستگاه‌ها این است که جبران کنند. مواردی درباره خانواده و فرزند کسی داده شده که بعد معلوم شده که غلط است. این را جبران کنند."

آیت الله خامنه ای همچنین گفتند که هیچ نظام و حکومتی را سراغ ندارد که "به اندازه‌ جمهوری اسلامی پیش‌بینی زوالش شده باشد و افزود که از روز اول بدخواهانی که نمی‌توانستند تشکیل نظام را هضم کنند، می‌گفتند این نظام تا دو ماه، شش ماه یا یکسال دیگر از بین خواهد رفت.