آتش‌سوزی پالایشگاه تهران؛ شنیده شدن صدای انفجار

پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹ | کد مطلب: ۳۵۳۸۸
آتش‌سوزی پالایشگاه تهران؛ شنیده شدن صدای انفجار
رسانه‌ها شامگاه چهارشنبه، ۱۲ خرداد، از آتش‌سوزی گسترده در پالایشگاه تندگویان تهران، واقع در شهرری، و مشاهده ستونی از دود غلیظ ناشی از آن در آسمان جنوب تهران خبر دادند.
خبرگزاری ایسنا نوشت «پس از ۱۳ ساعت عملیات اطفاء حریق در پالایشگاه تهران، نبرد آتش‌نشانان با آتش همچنان ادامه دارد و دود غلیظ از سراسر تهران به چشم می‌خورد. با وجود اینکه در ساعات ابتدایی صبح، شعله‌ها فروکش کرده بودند، حوالی ساعت ۸ صبح آتش پالایشگاه تهران دوباره شعله‌ور شد.»

به نوشته ایسنا «انفجار یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه و جاری شدن ضایعات نفتی آن موجب گسترده‌تر شدن آتش شده است. به گفته مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران، حادثه شب گذشته مربوط به یک مخزن ۲۰ هزار بشکه‌ای ضایعات نفتی بوده و برای اطفاء کامل حریق، باید مواد باقیمانده در مخزن به‌طور کامل بسوزد.»
 
مقام‌های پالایشگاه نفت تهران به خبرگزاری ایسنا گفتند که آتش‌سوزی در این پالایشگاه مهار شده است و تهران با خطر کمبود سوخت روبه‌رو نیست.
 
شاکر خفایی، سخنگوی پالایشگاه نفت تهران به خبرگزاری دانشجویان گفته است که شایعات مربوط به کمبود بنزین در پایتخت صحت ندارد: "حادثه آتش‌سوزی مربوط به مخزن گازوئیل بوده و بنزین کافی در مخازن پالایشگاه تهران موجود است."

 خفایی تاکید کرد که «تاکنون هیچ حادثه‌ای نداشتیم.»