مجمع روحانیون مبارز: در دام مهندسان انتخابات نمی‌افتیم/ نامزدی در انتحابات نداریم

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲ | کد مطلب: ۳۵۳۷۸
مجمع روحانیون مبارز: در دام مهندسان انتخابات نمی‌افتیم/ نامزدی در انتحابات نداریم
مجمع روحانیون مبارز،قدیمی‌ترین تشکل سیاسی اصلاح‌طلبان رسما اعلام کرد که هیچ نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران ندارد؛ «تا از افتادن در دامی که مهندسان انتخاباتی تدارک دیده‌اند»، بپرهیزد.
 
این گروه در بیانیه خود به شدت از شورای نگهبان قانون اساسی انتقاد کرده است.

 در متن بیانیه از سوی مجمع روحانیون مبارز آمده است:

مجمع برتصمیم نهاد اجماع ساز مبنی بر عدم معرفی نامزد انتخاباتی از طرف این جبهه، صحه مى گذارد و آن را اقدامى سنجيده و در جهت پرهيز از افتادن در دامى كه مهندسان انتخاباتى تدارک ديده اند مى داند.

جماعتی در هوای خلافت اسلامی به جای جمهوری اسلامی بودند ولی تدبیر حضرت امام به این خواب و خیال ها پایان داد و گویا امروز افراد یا گروهی از تبار همان خام اندیشان هوای همان خلافت را در سر می پرورانند و همه دلسوزان نظام باید به هوش باشند و جلو چنین فتنه ای را بگیرند.

تصمیم شورای محترم نگهبان با صرف نظر از هر نیّت و انگیزه ای که در پشت آن بوده است بدون تردید ضربه هولناکی به اعتبار نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور زده است.

مجمع روحانیون مبارز مخالفت شدید خود را با این تصمیم و هر اقدامی که بر اعتبار نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد میکند اعلام میدارد.

آنچه که در آستانه ساگرد ارتحال امام خمینی توسط شورای محترم نگهبان در عدم احراز صلاحیت شخصیتهای برجسته کشور و خدمتگذار در جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و بخش عمده ای از مردم را از داشتن نماینده ای در میان کاندیداها محروم کرد،‌ ضایعه بزرگی بود که با مرام ومسلک مردم محور امام خمینی ونظام جمهوری اسلامی در امر حکمرانی در مغایرت آشکار قرار دارد، این بی اعتنائی بی سابقه به مردم واکنش های زیان باری را در پی خواهد داشت که کاهش مشارکت در انتخابات یکی از آن ها خواهد بود.