تدوین طرح جامع گردشگری قشم

يکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱ | کد مطلب: ۳۵۳۱۷
تدوین طرح جامع گردشگری قشم
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تدوین طرح جامع گردشگری برای نقاط مختلف جزیره، با هدف ایجاد برند برتر گردشگری در قشم و تقویت ظرفیت‌های مختلف این جزیره به شکلی منظم، خبر داد.
اسکان نيوز: علی درویش‌پور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از روستاهای سهیلی و لافت قشم، گفت: روستاهای قشم دارای جاذبه‌های خدادادی و طبیعی فراوانی جهت جذب گردشگر هستند.

وی ادامه داد: با مدیریت ورود گردشگران مناطق جذاب قشم می‌توان بر، ایجاد اشتغال در جامعه محلی، راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان بخش‌های مختلف تاثیرات مثبتی گذاشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی و استفاده از صاحب‌نظران، متخصصان و همراهی مردم جزیره تلاش می‌شود تا قشم به جایگاه نخست گردشگری کشور نایل شود.
 

اقامتگاه‌های بومگردی مطبوع ذائقه گردشگران


وی تصریح کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی با رعایت بالاترین سطح استانداردها، ضوابط محیط زیستی و سازگاری با معماری و سیمای منطقه، ضمن تعامل با جامعه محلی زمینه حضور و ارائه خدمات مناسب به گردشگران را فراهم می‌کنند.

درویش‌پور افزود: این مراکز با حفظ و احیای معماری و طراحی بومی و محلی، سنت و مدرنیته را به یکدیگر پیوند می‌دهد و بخشی از خصوصیات جذاب و بی نظیر زندگی اقوام ایرانی را معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل ظرفیت‌های موجود، امروزه ذائقه گردشگران داخلی و خارجی به استفاده از اقامتگاه های سنتی و محلی گرایش پیدا کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: ساماندهی بندر تاریخی لافت نیز به عنوان یکی از دروازه‌های مهم ورود گردشگر، یکی از اولویت های مهم حوزه گردشگری جزیره است.

وی افزود: با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود تلاش می‌شود مشکلات و مانع‌های موجود در مسیر تکمیل طرح‌های بهسازی معابر و زیباسازی مبلمان شهری و روستایی در نقاط گردشگرپذیر جزیره برطرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: صنعت گردشگری محور توسعه جزیره قشم است که امید می‌رود بر اساس طرح‌های جامع و راهبردی، از تمامی ظرفیت‌های جزیره زیبای قشم برای رونق گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها استفاده شود.

ایران نوشت، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه فرماندار این شهرستان و دیگر مسوولان محلی از روستاهای سهیلی و لافت بازدید کردند.