بابک خرمدین کشته‌ شد؛ قتل فجیع 'به دست والدین'

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳ | کد مطلب: ۳۵۱۳۰
بابک خرمدین کشته‌ شد؛ قتل فجیع
بابک خرمدین، کارگردان سینما به قتل رسیده است، خرمدین در زمان مرگ چهل و هفت سال سن داشت.

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران با تایید خبر قتل آقای خرمدین گفت: "جسد این شخص در اکباتان پیدا شده و در تحقیقات به عمل آمده پدر و مادر این کارگردان دستگیر شدند و به قتل اعتراف کردند".
 
بقایای جسد این فرد در داخل یک چمدان بوده است. رکنا در گزارش خود نوشته است که پدر و مادر این کارگردان به قتل فرزندشان اعتراف کرده‌اند، چیزی که دادسرای جنایی تهران نیز در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا تایید کرده است.

پدر بابک خرمدین کارگردان سینما در اعترافات خود گفت: پسرم مجرد بود، به خاطراختلافاتی که داشتیم صبح قتل - روز یکشنبه- او را با خوراندن مواد بیهوشی بیهوش کردم سپس با ضربات چاقو به قتل رساندم و برای خارج کردن جسدش آن را تکه تکه کرده و در نزدیکترین سطل آشغال خیابانی انداختم.

شهریاری گفت که تحقیقات درباره قتل این کارگران سینما ادامه دارد.
 
انتشار خبر قتل بابک خرمدین و قطعه قطعه شدن بدنش، بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به مقایسه این کارگردان سینما با شخصیتی تاریخی به همین نام واداشته است.
 
بابک خرمدین، نام سرداری ایرانی بود که بر ضد خلافت عباسی شورید. وقتی که او بازداشت و به سامرا فرستاده شد، خلیفه عباسی ابتدا دستور داد دست‌هایش را قطع کنند و سپس او را دار زدند.

"سوگنامه‌ای برای یاشار" تنها اثر این کارگردان است که در مراسم نمایش آن در سینماهای هنر و تجربه، پدرش گفته‌بود در ۶۹ماه حضورش در جنگ ایران و عراق، دوبار شیمیایی شده.