گردشگری دریایی و چالش‌های راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸ | کد مطلب: ۳۵۱۲۴
گردشگری دریایی و چالش‌های راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبر داد: این اداره کل تلاش کرده با همکاری بخش خصوصی، یک فروند کشتی مسافر و بار (رورو پسنجر) که قابلیت جابجایی ۱۵۰۰ مسافر و همچنین هشتاد کانتینر در برای راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر وارد کند.
اسکان نيوز: سیاوش ارجمندزاده، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تمامی اقدامات لازم در جهت فعالیت این کشتی در بندر بوشهر صورت گرفته اما متاسفانه این مهم تاکنون به دلیل موافقت نشدن با اعطا سوخت یارانه‌ای به شناور، محقق نشده است. در این خصوص رایزنی های بسیاری صورت گرفته ولی تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

وی افزود: یکی از اقدامات برای توسعه گردشگری و مسافری در استان، بازسازی پایانه مسافری بندر بوشهر است که با طراحی‌ها و اقداماتی که در حال انجام است هم از جهت ترمینال و هم از جهت اسکله به زودی به یک پایانه مدرن و بزرگ تبدیل خواهد شد که بتواند پذیرای کشتی های مسافری و کروز باشد.

وی در خصوص توسعه گردشگری دریایی در دیگر بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در بنادر کنگان، دیلم و گناوه نیز در حال ایجاد اسکله های مسافری گردشگری هستیم که نهایتا تا سه ماه اینده آماده بهره برداری هستند و مطالعات احداث اسکله شناور گردشگری برای بندر دیر نیز در حال اتمام است.

به گزارش این اداره کل، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از عزم جدی این اداره کل در تحقق توسعه گردشگری دریایی در استان بوشهر خبر داد و یادآور شد: توسعه صنعت گردشگری دریایی یکی از اولویت‌های این اداره کل است زیرا استان بوشهر با توجه به بیشترین طول مرز دریایی و همجواری با دریایی نیلگون خلیج فارس از مزیت‌ها و فرصت‌های قابل توجهی برای رونق صنعت گردشگری دریایی برخوردار است که امید می‌رود با مساعدت هر چه بیشتر مسئولان استانی این مهم  به نحو احسن تحقق یابد.