شهردار کرمانشاه هفته آینده استیضاح می‌شود

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱ | کد مطلب: ۳۵۰۳۶
شهردار کرمانشاه هفته آینده استیضاح می‌شود
رئیس شورای شهر کرمانشاه از طرح نامه استیضاح شهردار در جلسه شورا خبر داد.
اسکان نيوز: طیب حیدری، رئیس شورای شهر کرمانشاه گفت: در جلسه روز گذشته(19 اردیبهشت) شورا نامه استیضاح شهردار کرمانشاه که به امضا چهار عضو شورا رسیده، طرح شد.

وی افزود: این اعضا سئوالاتی طرح کرده‌اند که شهردار در جلسه جوابگو آن‌ها نبوده، بنابراین این نامه به امضا این چهار عضو رسیده و در جلسه شورا طرح شد.

حیدری گفت: با طرح این نامه بعد از صحبت‌های روز گذشته اعضا نهایتا یکشنبه هفته آینده جلسه استیضاح برگزار خواهد شد و شهردار باید در جلسه حضور داشته و پاسخگو اعضا باشد.

رئیس شورای شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: معتقدم در این شرایط استیضاح شهردار اصلا به صلاح شهر نیست و عملا چون زمانی تا پایان عمر این دوره شورا نمانده باید این کار به عهده شورای آینده گذاشته شود، اما چون بحث تمکین به قانون است ماهم تمکین کرده و نامه اعضا را طرح کردیم و تاریخ جلسه استیضاح را هم مشخص کردیم.

وی افزود: در جلسه استیضاح چنان‌چه اعضا از پاسخ‌های شهردار قانع نشوند استیضاح ایشان به رای گذاشته می‌شود و اگر دو سوم اعضا یعنی هشت عضو شورای شهر رای دهند، شهردار استیضاح خواهد شد.

ایسنا نوشت، وی تاکید کرد: استیضاح در شرایط فعلی شیرازه شهرداری را از هم می پاشد و به شخصه با انجام این کار مخالفم، اما بحث قانون و تمکین به آن است.