انتخاب سمنان به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی در ترویج و معرفی سفال سمنان موثر است

سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳ | کد مطلب: ۳۴۹۳۹
انتخاب سمنان به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی در ترویج و معرفی سفال سمنان موثر است
سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان گفت: انتخاب سمنان به‌عنوان شهر خلاق در حوزه صنایع‌دستی در زمینه ترویج و معرفی صنایع‌دستی و به‌ویژه سفال منحصربه‌فرد سمنان موثر است.
اسکان نيوز:  حمیدرضا دوست‌محمدی، سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان در دیدار با مدیرکل و معاونان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تلاش‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در معرفی سمنان به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی قدردانی کرد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان افزود: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان آماده هرگونه همکاری برای استفاده از ظرفیت ایجاد شده برای معرفی سمنان به‌عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر در حوزه صنایع‌دستی است.

او اضافه کرد: استان سمنان توان بالایی در زمینه صنایع‌دستی به‌خصوص در حوزه سفال دارد و اساتید استان در این زمینه در سطح کشوری مطرح هستند.

دوست‌محمدی با تأکید بر این‌که تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی باید بر اساس هویت فرهنگی، علاقه و نیاز مردم هر منطقه باشد، گفت: راه‌اندازی دهکده صنایع‌دستی، هنرستان صنایع‌دستی و پایگاه پژوهشی سفال ازجمله برنامه‌های این اداره‌کل است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز گفت: اجرا موفق شهر خلاق نیاز به مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان دارد و فعالیت‌های مشترک در این قالب باید تعریف و اجرایی شود.

فرشید فلاح با تأکید بر اجرا فعالیت‌های مشترک فرهنگی توسط این دو اداره‌کل، افزود: با هم‌افزایی می‌توان زمینه رونق هر چه بیشتر صنایع‌دستی و سفال را در استان فراهم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به این‌که سمنان در زمینه صنایع‌دستی و سفال مطرح است، گفت: باید از ظرفیت صنایع‌دستی استان بهره‌برداری بیشتری شود.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان،  فلاح به با تبیین اهداف و برنامه‌های  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای دستیابی سمنان به‌عنوان پایتخت کتاب، بیان کرد: ایجاد "کتابخانه‌های گنجینه" با مشارکت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان از جمله طرح‌های ابتکاری است که در زمینه حفظ و نگهداری تألیفات فرهیختگان استان و معرفی این افراد به نسل جدید موثر خواهد بود.