ظریف: در شب احیا همه را بخشیدم، مردم و خانواده شهید سلیمانی هم مرا ببخشند

يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵ | کد مطلب: ۳۴۹۱۵
ظریف: در شب احیا همه را بخشیدم، مردم و  خانواده شهید سلیمانی هم مرا ببخشند
محمدجواد ظریف با انتشار متنی در ارتباط با فایل صوتی سخنانش، در صفحه اینستاگرام خود و با بیان اینکه «یک هفته است که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ‌ من از یک برهه تاریخی» احساسات خانواده و عاشقان شهید سلیمانی جریحه‌دار شده، از آنها و به ویژه از خانواده و دختر شهیدسلیمانی عذرخواهی کرد. ‏

 در بخشی از پیام اینستاگرامی منتشره وزیر امورخارجه، می خوانیم:

یک هفته ای است که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ این دانشجوی روابط خارجی از یک برهه تاریخی آن هم صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات به مسئولین آینده و بدون هیچ‌گونه قصدی برای انتشار وسیع یا حتی محدود آن احساسات پاک عاشقان شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی جریحه‌دار شده است. برخی هم تلاش کرده‌اند از این شرایط ناگوار وسیله‌ای برای برهم زدن همدلی میان آحاد مردم دلاور این مرز و بوم و یا ابزاری برای اهداف کوتاه سیاسی بسازند.

اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، آن را بر زبان نمی‌آوردم. نه برای اینکه مردم را محرم نمی‌دانم، بلکه اغیار را محرم نمی‌شمارم. هر چه داریم از این مردم است،‌ اگر آبرویی دارم آن را با افتخار فدای همین مردم می کنم.

در سحرگاه ضربت خوردن شاه مردان، همه کسانی را که به باور خودم به من تهمت و افترا زده‌ بودند، بخشیدم. امیدوارم مردم بزرگوار ایران به ویژه خانواده بزرگوار سلیمانی عزیز نیز بنده را ببخشایند.