پای فایل صوتی ظریف به کنگره آمریکا هم کشیده شد؛ جمهوریخواهان: جای کری استعفا بدهد

کری: تکذیب می‌کنم
سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۷ | کد مطلب: ۳۴۸۲۵
پای فایل صوتی ظریف به کنگره آمریکا هم کشیده شد؛ جمهوریخواهان: جای کری استعفا بدهد
پیامدهای انتشار فایل صوتی اظهارات محمدجواد ظریف تنها به ایران محدود نمانده است. پای آمریکا نیز به میان کشیده شده است. انتشار این فایل صوتی به انتقاد از عملکرد جان کری، وزیر خارجه دولت باراک اوباما نیز دامن زده است.
جمهوریخواهان در کنگره ایالات متحده بر آن بخش از این مصاحبه متمرکز شده اند که ظریف می‌گوید جان کری به او خبر داده اسرائیل ۲۰۰ بار به مواضع ایران در سوریه حمله کرده است.

 جمهوریخواهان کنگره معقدند جان کری با انتشار این اطلاعات، محرمانه‌های ایالات متحده را فاش و در واقع خیانت کرده است! آنها می‌گویند چرا کری اطلاعات مربوط به متحد آمریکا ( اسرائیل ) را به دشمن مشترک داده است.

 جان کری در واکنش به اتهامات جمهوریخواهان، نقل قول مطرح شده در مصاحبه را از اساس تکذیب کرده است. سناتورهای دموکرات هم گفته اند اطلاعات حملات هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه محرمانه نبوده است.

 دموکراتها خطاب به جمهوریخواهان گفته اند چطور است که ایران را همیشه دروغگو و غیرقابل اعتماد می‌دانید اما حالا به اظهاراتشان استناد می‌کنید!؟

 جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما، در حال حاضر نماینده ویژه ایالات متحده در امور تغییرات اقلیمی است.