روحانی: از مذاکرات وین نترسید

چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸ | کد مطلب: ۳۴۶۱۶
روحانی: از مذاکرات وین نترسید
حسن روحانی رییس جمهور می‌گوید همه باید تلاش کنند تا تحریم و جنگ اقتصادی علیه ایران پایان یابد.
 
حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفته :" چرا از مذاکرات می ترسیم؟ کسی این حرفها را در سر ما فرو کرده است چرا از حرف زدن می ترسیم. قرآن حتی از مذاکره با کفار سخن می گوید که باید با جدال احسن انجام شود. پس چرا ما می ترسیم و از این موضوع فرار می کنیم، دست ما را باز بگذارید تا تحریم‌ها را برداریم "

او گفته بعضی می‌گویند " آخر روبه رویتان آمریکاست خوب باشد مگر آمریکا کیست؟ ما همان طور که در برجام مذاکره کردیم و آمریکا را پشت میز آوردیم باز هم این توانمندی را داریم اینقدر روی توان ما شک نکنید."

روحانی افزوده: «راستی‌آزمایی رفع تحریم‌ها زمان زیادی نمی‌برد؛ برخی بلد نیستند می‌گویند راستی‌آزمایی زمان می‌برد. با وزیران برنامه‌ ریختیم هروقت تایید کردند نفت را راحت می‌فروشند و بانک مرکزی منابعش را راحت جا‌به‌جا کرد، یعنی دسترسی راحت شده.

او همچنین در ارتباط با زمان مذاکرات که نزدیک به انتخابات است گفته " انتخابات برای ما روز بسیار مهمی است و حضور مردم در انتخابات بسیار مهم است ولی هیچ جناح و هیچ فردی حق ندارد زندگی و معیشت مردم را برای انتخابات به گروگان بگیرد. بگذارید مردم راحت باشند. بگذاریم مردم زندگی کنند و تحریم برداشته شود چون این به نفع انتخابات و به نفع حضور مردم در انتخابات و به نفع همه جناح هاست.

رئیس جمهور باز هم تاکید کرده که به محض اینکه آمریکا تحریمها را بردارد ایران هم به تعهداتش باز خواهد گشت.

دو دور مذاکرات غیر مستقیم هیاتهای ایرانی و آمریکایی برای احیای برجام در وین پایتخت اتریش ظرف ده روز گذشته صورت گرفته است. هم ایران و هم آمریکا این مذاکرات را سازنده توصیف کرده اند.