مشاور پیشین احمدی‌نژاد: او منتظر فروپاشی جمهوری اسلامی است

سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱ | کد مطلب: ۳۴۵۹۷
مشاور پیشین احمدی‌نژاد: او منتظر فروپاشی جمهوری اسلامی است
عبدالرضا داوری، مشاور پیشین محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین گفت: «احمدی‌نژاد اعتقادش این است که جمهوری اسلامی نظام پایداری نیست و با فوت رهبرانقلاب سقوط خواهد کرد.

داوری در گفت‌وگو با سایت «عصرایران» با اشاره به احمدی‌نژاد و نزدیکانش ادامه داد: «این آقایان سه احتمال را برجسته می‌کردند برای سقوط نظام:

احتمال اول فوت رهبری بود و یکی از اخباری که همیشه در محافل خاص آقای احمدی‌نژاد دنبال می‌شود، وضعیت سلامتی رهبری است.

حملۀ آمریکا به ایران را هم عامل فروپاشی می‌دانستند و به شدت اخبار مربوط به حملۀ احتمالی را دنبال می‌کردند. می‌گفتند اگر آمریکا حمله کند و زیرساخت‌ها را بزند، یعنی آب و برق قطع شوند، این نقطۀ آغاز فروپاشی جمهوری اسلامی خواهد بود.»

 «عامل سوم  آشوب‌های اجتماعی است. یکی از اخباری که ما با آقای احمدی‌نژاد به طور روزانه در اتاق ایشان مرور می‌کردیم، اخبار بورس بود. سقوط بورس که می‌توانست نارضایتی اجتماعی ایجاد کند و مردم را به کف خیابان بیاورد، یکی از اخبار مورد علاقۀ آقای احمدی‌نژاد بود. اینها مرتبا بدهی دولت به بانک‌ها را دنبال می‌کردند و فلاکت اقتصادی را نه فقط زمینه‌ساز آشوب‌های اجتماعی، بلکه وزنه‌ای می‌دیدند که می‌تواند اینها را در الاکلنگ قدرت بیاورد بالا.»

داوری که چندماه پیش در بازداشت بود، گفته: «من در جلسات حضور داشتم و می‌دانستم  احمدی‌نژاد با چه ادبیاتی راجع به حاج قاسم [سلیمانی] قضاوت می‌کند ولی پیام توام با تجلیل [از آقای سلیمانی] را از احمدی‌نژاد خواندم، دود از سرم بلند شد: یعنی از دوگانگی‌ای که در درون و بیرونش دارد، حیرت کردم.»