بهره‌برداری از مجتمع گردشگری نخل غانم کنگانبه زودی

يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷ | کد مطلب: ۳۴۵۳۸
بهره‌برداری از مجتمع گردشگری نخل غانم کنگانبه زودی
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر گفت: مجتمع گردشگری نخل غانم تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.
اسکان نيوز: سکینه سالاری، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر  در بازدید از پروژه گردشگری نخل غانم شهرستان کنگان گفت: این مجتمع گردشگری ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در حال اتمام است و امیدواریم با این روند کار، تا پایان دولت به بهره‌برداری برسد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر افزود: مجتمع گردشگری نخل غانم ۲۲ واحد اقامتی، کافی شاپ و آلاچیق دارد که با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه در کنار اشتغال پایدار روستایی، به توسعه زیرساخت‌های گردشگری جنوب استان نیز کمک می‌شود. 

او ادامه داد: قرارگیری این مجتمع در کنار سواحل خلیج فارس، ظرفیت گردشگری پروژه را بالا برده و در همین راستا باتوجه به اجرای فاز نخست در حال حاضر، در آینده قابلیت توسعه بیشتر را دارد.

سالاری با اشاره به رویکرد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین سیاست‌های حمایتی اداره‌کل استان در زمینه رشد و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، خاطرنشان کرد: در شرایطی که به دلیل شیوع بیماری کرونا، امکان میزبانی از گردشگران در استان بوشهر به مانند سال‌های گذشته نداشتیم، بر آن شدیم که در این مدت با تمرکز بر توسعه اماکن و زیر ساخت‌ها، ظرفیت پذیرش گردشگر و کیفیت ارائه خدمات به گردشگران را بهبود ببخشیم.

ایلنا نوشت، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر در پایان با تاکید بر لزوم رفع موانع برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه در حوزه گردشگری یادآور شد: با تاکید مدیرکل محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و سرمایه‌گذاری استان، تاکنون سعی بر آن شده است که همکاری خوبی مابین این اداره‌کل و کارگروه رفع موانع تولید در استانداری بوشهر انجام گیرد و در همین زمینه تلاش می‌کنیم با رفع موانع، حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری، قدم‌های مثبتی را در راستای تحقق شعار سال برداریم.