روحانی در هیات دولت: دشمنان ما اعتراف می کنند که فشار حداکثری شکست خورده

چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳ | کد مطلب: ۳۴۴۹۵
روحانی در هیات دولت: دشمنان ما اعتراف می کنند که فشار حداکثری شکست خورده
حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفته است که «یکی از افتخارات دولت در سال های ۱۳۹۷، ۹۸ و ۹۹ و روزهای اولیه ۱۴۰۰، این است که با همه فشارها و سختی ها و شدیدترین تحریم ها، کشور را جوری اداره کرد که نه دوستان ما، بلکه حتی دشمنان ما امروز اعتراف می کنند که فشار حداکثری شکست خورده است».
 
روحانی به نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام‌ اشاره کرده و گفته «فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام آغاز شده است».

کشورهای حاضر در توافق هسته ای و آمریکا در این نشست درباره راه‌های بازگشت کامل ایران به تعهدات اتمی در برابر رفع تحریم آمریکا مذاکره کرده‌اند. دور دوم ایت گفت‌وگو به روز جمعه بیستم فرورین موکول شده است.

 

حسن روحانی: شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم

 
 
او در جلسه امروز هیات دولت گفت "همه کشورهایی که در برجام متعهد بودند، در این روزها در وین اجتماع کردند. حالا با ترکیب‌های مختلف از جمله ترکیب ۱+۴ با حضور ایران و ترکیب ۱+۴ با حضور آمریکا، اما به هر حال به هر نحوی که بوده امروز یک صدای واحد شنیده می‌شود".
 
به گفته روحانی "همه اطراف این توافق هسته ‌ای به این نتیجه رسیده اند که هیچ راه حلی بهتر از توافق برجام و هیچ مسیری جز اجرای کامل برجام وجود نخواهد داشت".
 
روز گذشته دور اول مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا با حضور کشورهای عضو توافق هست‌ ای برجام با هدف رفع تحریم های ایران و بازگشت این کشور به محدودیت های اتمی در وین پایان یافت و طرف ها توافق کردند ادامه گفت و گوها را در روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ (نهم آوریل) در همین شهر از سر بگیرند.